2018’de Uzak Durulması Gereken 5 Kötü SEO Alışkanlığı

SEO çalışmaları, aynı zamanda site yapısında düzenlilik sağlar. Ayrıca içerik de önemlidir. Karşınızda bilinen SEO kriterleri haricinde yapmamamız gereken beş SEO hatası.

248
248

Hatalı SEO alışkanlıklarına bağlı kalmak internet sitenizi kötü bir duruma sürükleyebilir. Geri adım atmak ve eğer pazarınıza zararlıysa alışkanlıklarınızı değiştirmek, SEO çalışanları için faydalı olabilir. Yeni Google güncellemeleri ile birlikte, eski SEO alışkanlıklarınızı bırakma vakti gelmiştir. Çünkü onlara bağlı kalmak, sitenizin popülerliğinde, ziyaretçi istatistiklerinde ve tıklanmalarda önemli bir düşüşe sebep olacaktır. Hedef kitlesi dijital pazarda olan kişilerin 2018’de uzak durması gereken beş SEO hatasına bir göz atın:

  1. Geçmiş algoritmalara dayanan bir SEO planı hazırlamak

SEO, arama motorları algoritmalarının yıllar içindeki değişimlerine göre gelişir. Geçmiş stratejilere takılı kalmak internet sitenizi negatif etkileyebilir. Her SEO uzmanının kendini sürekli güncellemesi ve bu değişikliklere bağlı bir SEO planı hazırlaması gerekmektedir.

  1. Sitenin teknik hatalarını gözden kaçırmak

Belki işiniz için iyi bir içerik ya da iyi bir profil oluşturmak da kararlı olabilirsiniz ama aynı zamanda internet sitenizin performansını etkileyen teknik hataları belirlemek ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu teknik problemler aynı zamanda sitenizin arama motorlarındaki reytingini düşürebilir.

İlgili Haber  Her Zaman Etkili 8 SEO Taktiği

Sitenizin yüklene zamanını (hızını), kırık bağlantılarını, içerik hatalarını, çoğaltılmış içeriklerini (eşleşen içerik), site haritasını ve hatta robots.txt dosyasını kontrol edip hataları ayıklamak, sitenizden en yüksek performansı almanızı sağlayacaktır.

SEO için içerik yaratırken, okuyucuyu sitenize çekmek için bilginizin önemli ve eğitici olduğundan emin olun.

  1. Kaynak olmadan içerik inşa etmek

Uygun içerik olmadan siteye SEO uygulamak imkansızdır. Buna rağmen, birçok pazarlayıcı, SEO’nun yararına olmamasına rağmen, içerik olmadan ya da hedef anahtar kelimesini karşılayacak bir sayfa oluşturmadan SEO çalışması planlamakta. Sitenize uyumsuz ve karışık içerik ekleyerek, sitenize geri dönüşü olmayan cezalar aldırabilirsiniz. Eğer siteniz bir bloga bağlıysa, potansiyel okurlarınız için bilgisel değer katmak önemlidir. Potansiyel okurlarınızı sitenizi ziyaret etmeye, sabit bir bağlamda olan dinamik kullanışlı içeriğinizle teşvik edin. İyi içerik üretirseniz, siteniz yakın zamanda iyi reytinglerle ödüllendirilecektir.

  1. Arama motorunun detaylarını kullanıcı ihtiyacı yönünden öne koymak

Birçok SEO uzmanı, arama motorları ve algoritmalarının her güncellemesinden sonra bir şey yapmayarak yüksek sıralamalar hedeflemektedir. Aynı şekilde birçok SEO uzmanı, arama motorları algoritmalarına yönelerek, kullanıcı deneyimini hafife alır, bu da kötü bir davranıştır. SEO’nun esas amacı, arama motorlarının değil, kullanıcıların ilgilerini uyandırmaktır. Aksi takdirde uzun vadeli olarak SEO çalışmalarımız başarısız olur.

  1. Reytingleri manipüle etme çabası

Arama motorları yıllar içinde hiç durmadan siyah-şapka SEO teknikleri tespit etmiş ve algoritmalarındaki hataları ayıklamış ve belirlemiştir. Ne olursa olsun, bazı kişiler, hala kurnazca taktikleri kullanırlar. Bu bıçak sırtında yürümeye benzer çünkü arama motorlarının en kısa zamanda onları tespit edeceği aşîkardır.

İlgili Haber  E-Ticaret Sitelerinizde Satışlarınızı Arttırmanız İçin Yapmanız Gerekenler

Ziyaretçi odaklı içerik hala günümüzün en popüler SEO yol haritasıdır. Arama motorları tarafından tanınırlar ve güvenilir kaynaklar olarak belirtililirler.

Sonuçta, arama algoritmalarının gelişmesiyle, pazarlayıcıların taktiklerini en son SEO stratejileriyle sıraya koyma alışkanlıklarını geliştirmek isteyebilirler çünkü sitelerini negatif etkileyebilecek eski alışkanlıklarını bırakmaları gerekmektedir.

Kaan Karaman / SEO Uzmanı

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar