Alibaba, 85 saniye 1 milyar dolarlık gelir elde etti

Çin’in en büyük alışveriş sitelerinden biri olan Alibaba, Dünya Bekarlar Günü satışlarının başlamasıyla ilk 85 saniyede 1 milyar dolarlık gelir elde ettiğini duyurdu.

358
358

Çinli e-ticaret devi Alibaba, 2019 yılından beri 11 Kasım Dünya Bekarlar Günü’nü, sitede bulunan ürünlerin fiyatlarında indirime giderek kutluyor. Ayrıca Dünya Bekarlar Günü ilk defa Alibaba tarafından Black Friday konsepti gibi kutlanmıştı. Alibaba’nın bu özel günde elde ettiği satış gelirinin, Kara Cuma ve Siber Pazartesi’ndeki elde ettiği satış gelirlerinin toplamını geçtiği bildirildi.

Alibaba’nın geçen seneki Dünya Bekarlar Günü’nde elde ettiği gelir 25.3 milyar dolarken, şirket bu yıl 5 milyar dolarla geçerek 30.7 milyar dolara ulaşıp kendi rekorunu kırdı. Satılan en popüler ürünler arasında Xiaomi, Apple ve Dyson’a ait bilgiler yer alıyor. ABD’de Şükran Günü’nden sonraki ilk Cuma olarak kutlanan Black Friday ise Alibaba’nın bu özel gündeki indirimlerinin çok gerisinde kaldığını gösteren bir veri paylaşıldı. Geçen sene Black Friday’den elde edilen satışlar toplam 5.03 milyar dolarken, Alibaba bu satışları 6’ya katladı.

İlgili Haber  Alibaba’nın yapay zeka trafik yönetim sistemi Malezya’da kullanıma sunulacak

180.000’den fazla Çinli ve uluslararası markanın Alibaba’da katıldığı 10. Dünya Bekarlar Günü etkinliği olmasıyla büyük önem arz ediyor.

Kaynak: BT Haber

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar