Anadolu’nun üreticileri dijital liderler ile dönüşecek

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Anadolu’da üretim yapan sektörlerin dijital dönüşüme uyum sağlamasını sağlamak ve bu sektörlerin dijitalleşmesi sürecine katkıda bulunabilmek amacıyla Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle “Dijital Anadolu” projesi başlatacak.

438
438

Dijital Anadolu projesi ile Dijital Liderler Anadolu ile buluşarak, üreticinin farkındalığının artması sağlanacak. Proje ile sanayinin ve üretimin dijitalleşmesi sürecinde üreticilere destek olunması hedefleniyor.

Her ilde üretimde lider sektörlere odaklanılacak

Dijital dönüşümün öncülerini Anadolu’da KOBİ’lerle buluşturacak olan proje “Tarım, Otomotiv ve Tekstil” sektörleri ile seçilen alt sektörlerine odaklanıyor. Anadolu üreticisinin, teknolojik değişimin hızına ayak uydurabilmesi ve dijital dönüşümü sağlayabilmelerine katkıda bulunabilmeyi amaçlayan Dijital Anadolu yapılacak etkinlikler ile gerçekleştirilecek. Her il için, üretimde hâkim olunan sektörlerinden birine odaklanacak olan Dijital Anadolu etkinliklerinde aynı zamanda o ilde incelenecek sektöre ilişkin saha çalışmaları da gerçekleştirilecek. TÜRKONFED Ekonomi Danışmanı Pelin Yenigün Dilek’in koordinatörlüğünde Boğaziçi Counseling for Business (BCB) tarafından sahada yürütülen çalışmalarla, il ve ilgili sektörün dijitalleşme süreci ölçümlenecek ve değerlendirmesi yapılacak.

İlgili Haber  Girişimcilerin yolu 'online'

1 Martta başlayacak

Proje 1 Martta Antalya’da başlayacak ve ardından Antalya, Kocaeli, İzmir, Bursa ve Adana’da, ilin öne çıkmış sektörleriyle ilgili seminerler düzenlenecek, yaşanan teknolojik değişim ve atılması gereken adımlar tartışılacak ve proje sonunda açıklanacak raporla çözüm önerileri sunulacak.

Kaynak: Dijital Kamu

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar