Ankara’daki saldırı sonrası Facebook ve Twitter erişimi engellendi

Ankara Kızılay Meydanı’nda meydana gelen terör saldırısı sonrası mahkeme kararıyla Facebook ve Twitter’a erişim engellendi. Saldırı sonrasında RTÜK medya kuruluşlarına yayın yasağı getirdi. Kullanıcıların haber almak için yoğun şekilde kullandığı sosyal medya sitelerine Ankara Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliği patlamayı içeren görüntülerin paylaşılması nedeniyle erişimi engelledi. Yaklaşık yarım saattir aktif olan engellemenin ne kadar süreyle devam edeceği ise şu anda belli değil. İlgili Haber  Bu 11 Şeyi Facebook'tan Silmekte Fayda VarKonuyla ilgili Anadolu Ajansı tarafından paylaşılan metne aşağıdan ulaşabilirsiniz. Telekominikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), Kızılay‘daki terör...

884
884

Ankara Kızılay Meydanı’nda meydana gelen terör saldırısı sonrası mahkeme kararıyla Facebook ve Twitter’a erişim engellendi.

Saldırı sonrasında RTÜK medya kuruluşlarına yayın yasağı getirdi. Kullanıcıların haber almak için yoğun şekilde kullandığı sosyal medya sitelerine Ankara Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliği patlamayı içeren görüntülerin paylaşılması nedeniyle erişimi engelledi.

Yaklaşık yarım saattir aktif olan engellemenin ne kadar süreyle devam edeceği ise şu anda belli değil.

İlgili Haber  Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey: Bitcoin, 10 yıl içinde dünyanın tek para birimine dönüşecek

Konuyla ilgili Anadolu Ajansı tarafından paylaşılan metne aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Telekominikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), Kızılay‘daki terör saldırısının ardından sosyal medyada paylaşılan yaralı veya hayatını kaybeden kişilere ait görüntülere erişimin engellenmesi kararı aldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, TİB, 5156 Sayılı Yasa kapsamında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca (RTÜK) Kızılay’daki terör saldırısıyla ilgili alınan yayın yasağının ardından, patlamada yaralanan veya hayatını kaybedenlere ait görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasına ilişkin erişimi engelledi.

TİB tarafından, söz konusu erişim engeline ilişkin Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesine de başvuruda bulunuldu.

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar