Araç Üreticisi mi, Bilişim Uzmanı mı? Dijital çağın yol ayrımında otomotiv endüstrisi

Otomotiv sanayisi son yıllarda yoğun küresel rekabet yanında müşteri taleplerinin de yoğunlaşması ile büyük teknolojik değişimler geçiriyor. Günümüzün otomotiv pazarında artık satın alma kararlarının geleneksel yöntemlerle verildiği, müşteri davranışının ürün ve teknolojiye odaklı ve öngörülebilir olduğu günlerin geride kalmak üzere olduğu gözleniyor. Bilişim teknolojilerine her geçen gün daha bağımlı hale gelen müşterilerin en önemli gündelik kaygılarının başında harcanan zamanı ve masrafı olabildiğince azaltırken, yaşam kalitesini hızla artırmak geliyor. İlgili Haber  Otomotiv Sektöründe Örnek Blockchain UygulamalarıÖzellikle bilişim teknolojilerinde otomotive göre, çok...

856
856

Otomotiv sanayisi son yıllarda yoğun küresel rekabet yanında müşteri taleplerinin de yoğunlaşması ile büyük teknolojik değişimler geçiriyor.

Günümüzün otomotiv pazarında artık satın alma kararlarının geleneksel yöntemlerle verildiği, müşteri davranışının ürün ve teknolojiye odaklı ve öngörülebilir olduğu günlerin geride kalmak üzere olduğu gözleniyor. Bilişim teknolojilerine her geçen gün daha bağımlı hale gelen müşterilerin en önemli gündelik kaygılarının başında harcanan zamanı ve masrafı olabildiğince azaltırken, yaşam kalitesini hızla artırmak geliyor.

İlgili Haber  Dijital Dünya, 'Dijitalleşecek Bursa'

Özellikle bilişim teknolojilerinde otomotive göre, çok daha hızlı gelişilmesinin yarattığı yeni talepler büyük önem taşıyor.

KPMG tarafından hazırlanan ve bu değişimlerin detaylı analizlerinin ve çözüm önerilerinin yer aldığı “Araç Üreticisi mi, Bilişim Uzmanı mı? Dijital çağın yol ayrımında otomotiv endüstrisi” başlıklı raporda otomotiv sanayisinin vakit geçirmeden bilişim teknolojisi alanına da girerek, değer zincirinde bu teknolojiye doğrudan yer vermesini öneriyor.

İlgili Haber  Yerel basın için dijitalin getirdiği riskler ve fırsatlar

Raporu okumak için TIKLAYINIZ…

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar