BenMaker MAKE X Dünya Robot Yarışması’nda Türkiye’yi Temsil Edecek

BenMaker Robot Takımı, “MAKE X Dünya Robot Yarışması”nda Türkiye'yi temsil edecek. MAKE X'te, 19 ülkeden 300’den fazla katılımcı yarışacak.

419
419

Tüm dünyada milyonlarca kişinin takip ettiği “maker akımı” sayesinde, “kendin yap” kültürü son yıllarda ülkemizde de oldukça popüler hale geldi. Özellikle 7-12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik maker eğitimi veren atölyelerin açılması yeni neslin teknolojiye ve üretmeye olan ilgi ve becerilerini körüklüyor.

BenMaker, eğitim atölyeleri ve üretim becerileri sınıflarına ek olarak ulusal ve uluslararası maker festivallerinde de boy gösteriyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında, dünyada birçok ülkede düzenlenen “MAKE X Robot Yarışması”nın Türkiye ayağına katılım gösteren BenMaker Robot Takımı; elde ettiği başarı ile Türkiye’yi Çin’in Guangzhou şehrinde gerçekleşecek “MAKE X Dünya Robot Yarışması”nda temsil etmeye hak kazandı.

İlgili Haber  MIT, nesneleri binde biri ölçeğine küçültmeyi başardı

BenMaker, 19 ülkeden 300’den fazla katılımcının yarışacağı, dünyanın en önemli maker yarışmalarından MAKE X’te Türkiye’yi temsil etmek üzere Çin’e gitti. BenMaker Robot Takımı eğitmen Erkan BÖLÜKBAŞ ve takım üyeleri Deniz KAN (10 yaş) ve İrem TOKER (12 yaş)’den oluşuyor.

Dünyayı güzelleştirme temasıyla gerçekleştirilecek ve 4 gün süresince birçok farklı etapta kategori birincilerinin belirleneceği yarışmada, BenMaker’la birlikte ülkemizi temsil eden Türk takımlarına başarılar diliyoruz.

İlgili Haber  E-imza ile yılda 100 çam kesilmekten kurtulacak

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar