Black Mirror’un 4. Sezonu Yayınlandı

Yayınlandığı ilk sezondan beri büyük bir izleyici ve hayran kitlesi edinen Black Mirror'ın 6 bölümden oluşan 4. sezonu yayınlandı.

557
557

2011 yılında modern toplum, toplumsal cinsiyet, siyasi otoritelerin medya ile ilişkisi, sosyal medya, savaş teknolojileri, bilişim sistemleri, ekoloji yani insanoğlunu endişelendiren aklınıza gelebilecek ne varsa işleyen bir dizi yayınlanmaya başladı.

İlk sezonunun ardından büyük bir hayran kitlesine sahip olan dizinin her bölümü bağımsız senaryo ve yapım ekibinin elinden çıkıyor. Bu nedenle her biri sinema kalitesinde olmakla kalmıyor, anlatılmak istenen, bir seferde izleyiciye veriliyor. Bazı bölümlerin üzerine bilimsel çalışmalar yapılacak kadar materyaller sunuluyor.

İlk sezonunda 3, ikincisinde 4 ve üçüncüsünde 6 bölümle izleyicilerin karşısına çıkan Black Mirror’un 4. sezonu da 6 bölümle Netflix üzerinden yayınlandı. Her bir bölüm birbirinden bağımsız olduğu için seçim şansınız var. Bu nedenle bu bölümlerin neler anlattıklarını sizin için listeyelim. Hem de yeni yıl tatili için izleyecek film arama sıkıntınız da ortadan kalksın.

İlgili Haber  Bir Black Mirror distopyası olarak Çin

Bölüm 1: USS Callister

İlk bölümde bir uzay gemisini bilgelik ve cesaretiyle yöneten Kaptan Robert Daly ve mürettebatının hikayesini izleyeceğiz. Ekibe yeni dahil olan bir görevlinin bu uzay gemisinde hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlamasıyla işler değişecek.

Bölüm 2: Arkangel

Kızına tek başına bakan bir annenin çocuğunun güvenliğinden endişe eden anne, onu kaybedeceği düşüncesiyle yaşadığı dönemin gelişmiş teknolojilerinden birine başvuruyor.

Bölüm 3: Timsah

Günümüzden oldukça uzak zamanlarda geçen bu bölüm, bilim kurgu filmlerini aratmayacak. Mimar Mia’nın elindeki bir sır, bir kazayı soruşturan sigorta eksperi Shazia ile yollarının kesişmesiyle tehlikeye girecek. Olay yerindeki insanların hafızaları taranacak, gerilim bir an bile eksik olmayacak.

İlgili Haber  Black Mirror 4. Sezon 29 Aralık'ta Yayında

Bölüm 4: Hang the DJ

İlişkilerin ne kadar süreceğini önceden belirleyen bir çöpçatan uygulaması hayal edin. Bu sistemin kurbanı olan Frank ve Amy, sistemin kendisini sorgulayamaya başlayacaklar.

Bölüm 5: Metal Kafa

Post-apokaliptik bir gelecekte, terk edilmiş bir ambardaki malzemeleri işe yarar şeylere dönüştürmek için çalışan bir grup, acımasız bir düşmanla karşılaşır. Hayatta kalabilmek için bulundukları ıssız bölgeden çıkmak zorundadırlar.

Bölüm 6: Black Museum

4. sezonun son bölümü, bir gezginin yol kenarında bir müzeye rastlamasıyla başlıyor. Bu müzede nadir bulunan şeylerin yanı sıra, en önemli parça nadide olduğu kadar da rahatsız edici. Burası sürpriz olsun.

 

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar