Bosch Türkiye ‘sanayidegelecek’ adında bir mikro site açtı

Sanayi 4.0 alanında dünyadaki öncü kimliğini Türkiye’ye de taşıyan, kazandığı deneyim ve bilgi birikimini iş dünyası ve üniversitelerle paylaşan Bosch şimdi de sanayidegelecek.com (www.sanayidegelecek.com) adında bir mikro site açtı.

455
455

Sitede Bosch’un Sanayi 4.0 yaklaşımı anlatılıyor, projeleri ve çalışmalarından örnekler yer alıyor.

Steven Young: “Deneyim ve bilgilerimizi paylaşmaya hazırız”

Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young, Bosch’un, Sanayi 4.0’ı en erken gören ve bu dönüşümde öncü çalışmalara imza atan şirketlerden biri olduğunu vurgulayarak, “Sanayi 4.0’ın ilk öğelerini kendi operasyonlarımıza kurduk. Bu noktada kendimizi hem önde gelen bir kullanıcı hem de önde gelen bir sağlayıcı olarak görüyoruz. Üretim endüstrisinin bugün geldiği noktada, rekabet avantajını uzun vadeli korumanın yolu; iş akışlarının tamamında otomasyonu sağlamak, her aşamada verileri toplamak, toplanan verileri analiz ederek verimliliği artırmak için kullanmaktır. Bu noktada firmalar, yatırımlarını büyük resmi görerek yapmalı. Şirketin vizyonuna bağlı olarak bir dönüşüm yol haritası hazırlamalı ve birbiriyle entegre çözümleri hayata geçirmelidir. Bosch olarak, Sanayi 4.0 konusunda edindiğimiz tüm bilgi ve tecrübeyi, Türk sanayicisiyle paylaşıp, ülkemizin ekonomisine katkıda bulunmak istiyoruz. Bu konuda ne kadar açık ve paylaşımcı olduğumuzu göstermek için, birikimlerimizi topladığımız ‘Sanayide Gelecek’ adında bir platform kurduk” dedi.

İlgili Haber  trexDCAS, Endüstri 4.0’ın deneyimleneceği ‘uygulama okulu’ kuruyor

Sanayi 4.0 hakkında tüm merak edilenler bu sitede…

Sanayinin kısa tarihinin anlatıldığı ve Sanayi 4.0’ın ortaya çıkış hikayesine yer verilen sitede, ayrıca Sanayi 4.0 ile kavramlar da açıklanıyor. Bosch’un sunduğu çözümler, faaliyetleri, üniversitelerle olan iş birlikleri de sitede yer alıyor. Ayrıca sosyal medya sekmesinden de Bosch Türkiye’nin Sanayi 4.0 ile ilgili sosyal medya platformlarında paylaştığı tüm mesajlara ulaşılabiliyor.

İlgili Haber  Uludağ Ekonomi Zirvesi'nin gündemi Endüstri 4.0

 

Kaynak: Enerji ve Tesisat

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar