Brezilya dijital ehliyete geçiyor!

Brezilya dijital ehliyet sistemine geçiş yapıyor. Her şeyin dijitalleşmeye başladığı günümüzde ödeme sistemlerimiz, kimlik kartlarımız günlük hayatımızda kullandığımız birçok araç dijital hale geliyor.

409
409

Dijitalleşme ve nesnelerin internetine yönelik önemli planlamalar yapan Brezilya, bu kez ehliyet konusuyla gündeme geldi. Brezilya ülke genelinde ehliyetlerin dijitalleşmesi için karar aldı. Ülke genelinde yeni dijital ehliyet ruhsatları yayınlanıyor.

Belgede sahteciliğe karşı başlatılan bu dönüşümde, ehliyetler dijital imza sertifikalarına sahip olacak. Dijital ehliyete geçişin Şubat 2018’e kadar resmiyet kazanması ve 2022 yılına kadar ülkedeki 1.5 milyon sürücünün hepsinin dijital ehliyete sahip olması hedefleniyor.

İlgili Haber  Boğaziçi Üniversitesi ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı el sıkıştı

Dijital kimlik belgede dolandırıcılığı azaltmanın yanı sıra, denetimlerin daha hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayacak. kimlik doğrulamasını ve ilgili bilgileri bir QR kodu ile kolaylıkla yapılabilecek. Dijital belgeyi kullanmak için, lisans sahiplerinin bir şifre girmeleri gerekecek. Ayrıca vatandaşlar lisanslarının sayısal sürümünü bankalar, noterler ve araba kiralama büroları gibi diğer yerlerde geçerli bir tanımlama aracı olarak kullanabilecekler.

İlgili Haber  Derin Sahte

Kaynak: Tech Inside

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar