Brezilya’daki Perakende Devi Blockchain Tabanlı Ödeme Hizmeti Sunmaya Başladı

Brezilya‘daki perakende devlerinden Via Varejo, Blockchain bazlı ödeme servislerinden Airfox ile işbirliği yapmaya başladı.

322
322

Brezilya‘daki perakende devlerinden Via Varejo, Blockchain bazlı ödeme servislerinden Airfox ile işbirliği yapmaya başladı.

Casa Bahia adlı bir mobilya zincirinin sahibi olan Via Varejo, Airfox’un dijital bankacılık platformunu kendi e-ticaret platformlarına entegre etmeye başlayacak. Via Varejo, Airfox’un teknolojisini 1000’den fazla mağazasında da kullanıyor olacak.

Via Varejo’nun konuyla ilgili yayınladığı basın duyursuna göre müşteriler doğrudan Airfox aracılığıyla ödeme yaparak Casa Bahia’dan alışveriş yapabilecekler. Müşteriler ayrıca Airfox’un uygulamasını para yatırmak veya çekmek gibi kişisel finans işlemleri için de kullanabilecekler.

Şubat 2018’de kurulan Airfox, müşterilere kendi tokenı olan AirToken ile hem itibari hem de Blockchain bazlı ödeme yapma imkanı tanıyor.

İlgili Haber  Yakında markete gittiğinizde tüm çalışanlar robot olacak

Yayınlanan basın duyurusunda Blockchain tabanlı ödeme hizmetlerinin ne kadar verimli olduklarından ve bu tarzdaki ödeme servislerinin git gide yayılıyor olmalarından bahsediliyor. Airfox’un kendi dijital cüzdanını Via Varejo’nun müşterilerine açıyor olması, Blockchain teknolojisinin Brezilya’da çok daha hızlı bir şekilde yayılmasını sağlayabilir.

Ev ürünleri açısından Brezilya’nın en büyük şirketlerinden olan Via Varejo, bünyesindeki Casa Bahia ve Pontofrio gibi şirketler aracılığıyla 60 milyondan fazla müşteriye hizmet sunuyor. Şirketin 350 farklı şehirde 900’den fazla mağazası bulunuyor ve şirket ayda 1 milyona yakın teslimat yapıyor. Via Varejo’nun bundan kısa bir süre önce yayınladığı basın duyurusuna göre şirket 2017 yılı içerisinde yaptığı satışlardan yaklaşık 6.3 milyar dolar gibi bir gelir elde etti.

İlgili Haber  Emlak sektörünün Blockchain ile tanışması

Güney Amerika’da kripto para ve Blockchain gibi teknolojiler popülerliklerini arttırmaya devam ediyorlar. Bundan kısa bir süre önce paylaştığımız yazıda bu sektörlerin Güney Amerika’da epey ilgi gördüklerini belirtmiştik.

Kaynak: Koin Bülteni

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar