Bursa kamu hastanelerinde elektronik belge dönemi

Bursa Kamu Hastaneleri ve bağlı 20 sağlık tesisi elektronik belge yönetim sistemi (EBYS) kullanmaya başladı. Bursa Kamu Hastaneler Birliğinden yapılan açıklamada, “Masa başında evrak inceleyip imzalama dönemi sona erdiği, hazırlanan belgeler elektronik ortamda akıllı telefon, tablet veya bilgisayarda incelenerek, yine elektronik imza ile imzalanıp ilgili kuruma gönderilebilecek” denildi. Ayrıca “Bu sayede kâğıt, yazıcı, posta ve arşivleme gibi giderler sıfırlanırken bilgi ve belgeye ulaşılabilirlik artacak, yönetici ve çalışanların emek ve zaman kayıpları önemli ölçüde azalacağı” ifadelerine yer verildi. Kamu Hastaneleri Birliği...

922
922
Bursa Kamu Hastaneleri ve bağlı 20 sağlık tesisi elektronik belge yönetim sistemi (EBYS) kullanmaya başladı.
Bursa Kamu Hastaneler Birliğinden yapılan açıklamada, “Masa başında evrak inceleyip imzalama dönemi sona erdiği, hazırlanan belgeler elektronik ortamda akıllı telefon, tablet veya bilgisayarda incelenerek, yine elektronik imza ile imzalanıp ilgili kuruma gönderilebilecek” denildi.
Ayrıca “Bu sayede kâğıt, yazıcı, posta ve arşivleme gibi giderler sıfırlanırken bilgi ve belgeye ulaşılabilirlik artacak, yönetici ve çalışanların emek ve zaman kayıpları önemli ölçüde azalacağı” ifadelerine yer verildi.
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr. Rüstem Aşkın
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr. Rüstem Aşkın
Elektronik Belge Yönetim Sistemi’nin önemine değinen Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr. Rüstem Aşkın, şunları söyledi:
“Son yıllarda bütün dünyada e-dönüşüm sürecinin yaşandığını ve birliğimizinde bu sürece dâhil olduğunu belirterek, hizmet ve işleyiş kalitesini arttırmak, para, zaman ve iş gücü tasarrufu sağlamak, kısacası hayatı kolaylaştırmak için e-dönüşüme ayak uydurmanın zorunlu olduğunu belirtirken Bakanlığımız ve sisteme entegre tüm kurumlarla yapılan yazışmalarda hizmetin aksamaması, anında bilgi akışının sağlanması ve fiziki evrak dolaşımının gecikmelerinin engellenmesi açısından EBYS önemli bir uygulamadır. Bu uygulamadan önce ilçelerden bir haftada evraklar genel sekreterliğe ulaşmakta hatta acil durumlarda özel araç tahsis ediliyordu. Ülkemizde Genel sekreterlik ve bağlı sağlık tesislerinin tamamında EBYS’yi kullanan en büyük birlik olmaktan da mutluluk duyuyorum.”
bys
İlgili Haber  Firmalar BTSO'nun İnovasyon Ligi'nde yarışacak
Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar