BUSİAD’ta ‘İşadamları’ gitti ‘İşinsanları’ geldi

Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD), tüzük değişikliğine giderek, adını Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği olarak değiştirdi.

104
104

Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD), tüzük değişikliğine giderek, adını Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği olarak değiştirdi.  BUSİAD’IN Olağan Mali Genel Kurulu’nda, cinsel eşitliğine uygun olarak gerçekleştirilen değişiklikte, Derneğin kısaltması ise BUSİAD olarak korundu.

Divan Başkanlığını İbrahim Yaşar, Yardımcılığını Ayhan Korgavuş ve Yazmanlığını Murat Kuter’in yaptığı ve BUSİAD Evi’nde gerçekleştirilen Olağan Mali Genel Kurul’da konuşan BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, iç piyasa ve dünya olmak üzere iki riskle karşı karşıya olunduğunu belirterek, “Türkiye’deki ekonomik, işçi işveren ilişkileri, eğitim en birincil sorunlarımız. Bunlarla ilgili yetkililer nezdinde olsun, basın yolu ile olsun sesimizi duyurmaya çalışıyoruz” dedi. Türkay, şunları ifade etti:

İlgili Haber  PERYÖN 14'üncü İK Zirvesine hazır

“Döviz, Merkez Bankası’nın faizleri olması gereken yere geçte olsa getirmesiyle, istikrara kavuştu. Enflasyon ise bu sene ilk yarı sonuna kadar, 20’li rakamlar civarında kalarak varlıklarımızı eritmeye devam edecek. Seçim sonrası gelişecek konjonktür, enflasyonun yönünü belirleyecek. Umudumuz, enflasyonla birlikte faizlerin de düşmesi, yeniden yatırım yapılacak ortamın oluşması. Kalkınmak için üretmek zorundayız bu da haliyle yatırım gerektiriyor.  2019’un hepimize toparlanabilecek imkan sağlamasını dilerim. “

İlgili Haber  Bursa'da trafikte dijital bilgi dönemi

Ardından gerçekleştirilen Olağan Mali Genel Kurul’da, BUSİAD Yönetim Kurulu’nun faaliyet raporu ve 2018 hesapları ibra edilirken, 2019 bütçesi de onaylandı.

İçinde bulunulan ekonomik durum nedeniyle yıllık üye aidatları cüzi bir artışla 3 bin 750 liradan 4 bin liraya yükseltilirken, giriş aidatı ise 12 bin lira olarak belirlendi.

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar