Çin Komünist Partisi Blockchain rehberi yayımladı

Yetkililere ve üyelere yönelik bir açıklama yayımlayan Çin Komünist Partisi, kamu kurumlarında Blockchain okuryazarlığını norm haline getirmek için hareket ediyor.

338
338

Yetkililere ve üyelere yönelik bir açıklama yayımlayan Çin Komünist Partisi, kamu kurumlarında Blockchain okuryazarlığını norm haline getirmek için hareket ediyor.

People’s Daily yayınevinin pazartesi günü yayınladığı bir rapora göre, partinin haber bülteninde “Blockchain: Resmi görevliler için rehber” başlığı altında yayınlandı.

Rehber, Blockchain’in kökenleri ve özellikleri hakkında bir açıklama yaparak mevcut ve gelecekteki uygulamalara ve teknolojinin iş dünyasına ve yasal dünyaya getirdiği zorluklara yöneliyor.

Çin Komünist Partisi resmi görevlilere Blockchain’i daha iyi anlatmak istiyor

People’s Daily’e göre bu rehberin yayınlanmasındaki amaç, hükümet yetkililerinin teknolojinin gelişmesini ve benimsenmesini kolaylaştırmaktır. Bunun için resmi görevliler, daha geniş bir çabanın bir parçası olarak Blockchain kavramını daha iyi anlamalıdır.

İlgili Haber  Rapor: Türkiye’de her üç kişiden biri Blockchain’i biliyor ama...

People’s Daily başkanı Ye Zhenzhen kitapta şöyle yazıyor:

Blockchain’in en büyük etkisi, bir toplumu idare etmenin bir yolu olarak fikir birliğine varmayı amaçlayan operasyon mekanizmasında yatıyor. Farklı sorunları düşünmek ve çözmek için yepyeni bir bakış açısı sunuyor.

Söz konusu çaba, Çin devlet başkanı Xi Jinping’in, küresel ekonomiyi yeniden şekillendiren birkaç atılım arasında teknolojinin yer aldığını belirten bir halk konuşmasında Blockchain’in potansiyelini kabul etmesinden kısa bir süre sonra gerçekleşecek.

İlgili Haber  Blockchain harcamaları 2022’de 12 milyar doları bulacak

Hâlihazırda, Çin’in devlet konseyi kapsamında kabinedeki bakanlıklardan biri de, ülkedeki teknoloji gelişiminin düzenleyici rehberliğinin oluşturulmasına yardımcı olmak için Blockchain standardizasyonu için bir çerçeve çiziyor.

Kaynak: Kripto Para Haber

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar