Çin, yapılan yardımları Blockchain ile izleyecek

Çin Sivil İşler Bakanlığı (Ministry of Civil Affairs), ülke genelinde yapılan hayır işlerini izlemek için Blockchain teknolojisinden yararlanmayı planladığını duyurdu.

144
144

Blockchain’in devlet düzeyinde kullanımını içeren yeni girişimin bir parçası olarak, ülkedeki bakanlıklar ve diğer resmi kurumlar, operasyonlarını Blockchain ile daha şeffaf ve güvenilir hale getirmenin yollarını arıyorlar. Bu kurumlardan biri olan MCA da (Ministry of Civil Affairs), 2022’ye kadar olan eylem planı içerisine Blockchain teknolojisini almış durumda.

Yetkililere göre, yeni kurulacak olan sistem, yapılan bağışların takibini başarılı bir şekilde sağlayacakken, Blockhain’in değiştirilemez kayıt tutma özelliği sayesinde kamu güvenini geliştirecek.

İlgili Haber  Blockchain İle Dönüşen Bir Kent

Charity China platformu Blockchain ile tamamen yenilenecek

Blockchain eylem planının ilk yılı için, Charity China platformunun yeni versiyonunda Blockchain ana bileşenlerden biri olarak seçildi. Bu sayede yapılan hayırsever bağışların şeffaf ve güvenilir bir şekilde izlenmesi amaçlanıyor.

Çin Hükümeti’nin kripto paralar söz konusu olduğunda ciddi bir baskısı bulunsa da, bu dijital değerlerin ardında yatan teknoloji olan Blockchain, resmi kurumlarda kendine yer bulmaya devam ediyor. Eylül ayının başlarında, yine aynı eylem planın bir parçası olarak, Çin Halk Bankası’nın öncülük ettiği Blockchain temelli ticari finans platformu, resmi sunum öncesinde testlere başlamıştı.

İlgili Haber  Çiftlikten Blockchain’e: Walmart, ürünleri blockchain ile takip etmeye başlıyor

Yapılan açıklamaya göre, Bay Area Trade Finance Blockchain Platform adı verilen bu yeni girişim, güneyde bulunan Shenzhen şehrindeki finans kurumlarına dağıtıldı.

Kaynak: Blockchain Türkiye

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar