Deloitte Türkiye’den “Teknoloji Sektöründe Kadın” Raporu

Deloitte Türkiye tarafından yayımlanan “Teknoloji Sektöründe Kadın” raporu; otomotiv, finans ve enerji sektörlerinde kadın serisinin dördüncüsü olarak yayınlandı.

43
43

Deloitte Türkiye tarafından yayımlanan “Teknoloji Sektöründe Kadın” raporu; otomotiv, finans ve enerji sektörlerinde kadın serisinin dördüncüsü olarak yayınlandı. Teması “Türkiye’de kadınları teknoloji sektörüne çekmek ve kariyer yolunda desteklemek” olan raporun, temasıyla tamamen uyuşan da bir çıktısı bulunuyor. Teknoloji sektörünün anneleri kızlarını da kendi sektörlerine yönlendiriyor.

İlgili Haber  Ankara’dan Las Vegas’a Teknoloji Yolculuğu

Araştırmaya göre teknoloji sektöründeki kadınların çoğu bu sektörde bulunmaktan memnunlar hatta diğer kadın araştırmalarıyla kıyaslandığında memnuniyetin en yüksek olduğu sektör olma özelliği de taşıyor. Fakat teknoloji sektöründe yeterli kadın istihdamın olmadığını gösteren araştırma, istihdamın artmasının ancak okul yıllarında kız öğrencilerin teknik alanlara daha fazla yönlendirilmesiyle başarılabileceğini vurguluyor. Raporda öne çıkan bir diğer başlık ise; kadın liderlerin sayısının ve görünürlüğünün arttırılması gerekliliği.

İlgili Haber  Bir Süpermarketten Fazlası: Startup Süpermarket

Rapora ulaşmak için tıklayınız.

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar