Digital Age Haziran sayısı kapak konusu ‘öğrenmenin geleceği’

Bu ayki kapağında, eğitimde yeni teknolojilerin yeri ve önemini ele alan Digital Age Haziran sayısı çıktı! Infografik ve Startup ekleri de dergiyle birlikte okuyucusunu bekliyor.

375
375

Dünyaca ünlü eğitim şirketi Pearson’ın 2017 yılında yayınladığı Geleceğin Yetkinlikleri raporuna göre geleceğin çalışma gücü insan ya da makine değil, insan ve makine şeklinde olacak. Teknolojinin ekonomimizi ve iş gücü pazarımızı değiştireceğinin altının çizildiği raporda, işverenlerin ve çalışanların ihtiyaç duyacakları becerileri tekrardan değerlendirmesi ve bunun için de eğitim sisteminin güncellenmesi gerektiği vurgulanıyor. Yine aynı raporda mevcut iş gücünün, yüzde 20’sinin gelecekte küçülmesi öngörülen mesleklerde çalışacakları, yüzde 70’inin gelecekte ne olacağını kesin olarak bilmediğimiz işlerde çalışacakları ve yüzde 10’unun da gelecekte büyüyerek daha fazla kişinin istihdam edileceği mesleklerde çalışacakları, bu mesleklerin de sağlık ve eğitim sektöründe olacakları yer alıyor. Bu öngörüleri dikkate aldığımızda günümüz neslini gelecekte olması beklenen bu değişime hazır ve yetkin bir şekilde hazırlamak günümüz eğitim hedeflerinin başlıca sorumluluklarından olmalı.

İlgili Haber  Blockchain’in eğitimdeki rolü ne olabilir?

Peki o zaman akıllarda şu soru oluşuyor: “Geleceğe hazır ve yetkin bireylerin nasıl bir eğitime ve ne gibi becerilere ihtiyacı var?”.

Digital Age dergisi, bu ay bu temel sorudan yola çıkarak öğrenmenin geleceğini, ebeveynlerle gerçekleştirdiği “eğitimde yeni teknolojilerin yeri ve önemi” araştırması üzerinden sorguladı..

İlgili Haber  Digital Age Şubat Sayısının Dosya Konusu Yapay Zeka

Bu ayın dergide öne çıkan diğer başlıkları ise şöyle: Seçimler öncesi siyasetin dijital karnesi, enerji verimliliğine dijital yasal ayar, ulaşımdan tarıma 5G’nin farklı sektörler üzerine yapacağı etkiler.

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar