Drive.ai’nin otonom aracı yeniden test ediliyor

Drive.ai şirketi ürettiği otonom araçları, Teksas’ta araç kiralama hizmetinde kullanmak için çalışmalara başladı. Bu hizmetleri sunmadan önce şirket araçlarını çeşitli test sürüşlerine tabi tutacak.

335
335

Sürücüsüz araç teknolojileri geliştiren Drive.ai, farklı projelerle insanların karşısına çıkmaya devam ediyor. Geliştirdiği otonom araçlarla Teksas’ta kiralama hizmeti vermeyi planlayan şirket, araçlarla çeşitli test sürüşleri yaparak en iyi sonucu almaya çalışıyor. Geçtiğimiz temmuz ayında da test sürüşlerini gerçekleştiren Drive.ai, test bölgesini genişletmeye devam ediyor. Teksas’taki Frisco bölgesinde testlere başlayan şirket, şimdi test bölgesini Teksas’ın Lone Star State kasabasına kadar genişletmeyi başardı.

İlgili Haber  Apple'ın sürücüsüz aracı ilk kez kaza yaptı

Şirket, ikinci otonom pilot test programını Arlington kasabasında başlattı. Şirketin şu an için tamamen ücretsiz olarak sunduğu bu hizmet ile insanlar şehirdeki farklı konumlara ulaşabilecek. Sadece kasabanın merkezinde hizmet verecek otonom araçlar, yolcuları restoran, ofis ve çeşitli etkinlik alanlarına taşıyabilecek. Otonom araçlarda insan müdahelesinin gerekli olduğu durumlar da bulunduğu için, sürücü koltuğunda bulunan emniyet sürücüleri acil bir durumda anında müdahele edebilecek.

İlgili Haber  Dört yıl içinde Londra'dan Paris'e uçan taksi hedefleniyor

Rakipleriyle arasındaki farkı kapatmak için çalışmalarını sürdüren Drive.ai, önümüzdeki yıllarda farklı projelerle yolculara hizmet vereceğini öngörüyor.

Kaynak: BT Haber

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar