Facebook canlı yayınları önceden planlanabilecek

Facebook, Youtube, Twitter, Periscope gibi sosyal medya devlerinin yeni gözde alanı canlı yayınlar. Facebook, bu yıl içinde devreye aldığı canlı yayın (Facebook Live) özeliğini geliştiriyor. Onaylanmış sayfalar için kullanıcılara yeni bir özellik eklemeye hazırlanan Facebook, kullanıcılara yayın yapacakları zamanı önceden paylaşma imkanı getiriyor. Facebook canlı yayını kullanacaklar bu sayede izleyicilerini önceden haberdar edebilecekler ce daha geniş bir kitleye yayın yapma şansını yakalamış olacaklar. Sayfa kullanıcıları aynı zamanda Facebook reklamlarıyla canlı yayınlarıyla ilgili daha geniş kitleleri bilgilendirebilecek. İlgili Haber  Oğlunun fotoğraflarını...

926
926

Facebook, Youtube, Twitter, Periscope gibi sosyal medya devlerinin yeni gözde alanı canlı yayınlar. Facebook, bu yıl içinde devreye aldığı canlı yayın (Facebook Live) özeliğini geliştiriyor. Onaylanmış sayfalar için kullanıcılara yeni bir özellik eklemeye hazırlanan Facebook, kullanıcılara yayın yapacakları zamanı önceden paylaşma imkanı getiriyor.

Facebook canlı yayını kullanacaklar bu sayede izleyicilerini önceden haberdar edebilecekler ce daha geniş bir kitleye yayın yapma şansını yakalamış olacaklar. Sayfa kullanıcıları aynı zamanda Facebook reklamlarıyla canlı yayınlarıyla ilgili daha geniş kitleleri bilgilendirebilecek.

İlgili Haber  Bursalı gençten yeni sosyal ağ: Events Here

Facebook, bu yeni uygulamasıyla canlı yayınını zamanlayan kullanıcılarının sayfasında bir duyuru yayınlayarak takipçileri yayın zamanı ile ilgili bilgilendiriyor ve isteyenlere yayın başlamadan önce bir kereliğine bildirim yolluyor.

Sayfa kullanıcıları yayından en fazla bir hafta öncesine kadar bu zamanlamayı yapabilme imkanına sahip. İzleyiciler, yayın başlamadan 3 dakika öncesinde yayın için oluşturulan sohbet odasına giriş yapıp burada yayın ve yayıncının kendisiyle ile ilgili tartışmalara katılabiliyor.

İlgili Haber  TİB İnternet Daire Başkanı: Siteleri filtreleme mümkün değil

Şu anda yalnıca onaylanmış sayfa sahiplerine sunulan bu hizmet önümüzdeki haftalarda tüm Sayfalar kullanıcılarına da sunulacak.

1

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar