Facebook, Düşüncelerinizi Mesaja Çevirecek

Yazılım dünyasının devleri son dönem çalışmalarını oldukça çeşitlendirmeyi başardı. Basit bir örnek vermek gerekirse Google kuruluşu; robotik teknoloji üzerine çalışmalarını uzun bir dönem geliştirdi. Facebook kuruluşunun ise bu konuda hedeflediği amacı, düşünceleri doğrudan mesaja aktarma.

95
95

Yazılım dünyasının devleri son dönem çalışmalarını oldukça çeşitlendirmeyi başardı. Basit bir örnek vermek gerekirse Google kuruluşu; robotik teknoloji üzerine çalışmalarını uzun bir dönem geliştirdi.

Facebook kuruluşunun ise bu konuda hedeflediği amacı, düşünceleri doğrudan mesaja aktarma.

Facebook Bunu Nasıl Gerçekleştirecek?

Yaklaşık bir buçuk yıl önce; ABD hükümetinin Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı eski müdürü Regina Dugan, Facebook’un F8 geliştirici konferansında sahneye çıktı. Orada izleyicilere; Facebook’un beyin-bilgisayar arayüzleri üzerinde çalıştığını ve bir gün düşüncelerinizi yazmanıza izin verebileceğini söyledi.

İlgili Haber  Facebook Linkedin'in pazarına göz dikti

Facebook kuruluşu geleceğe yönelik çalışmalarını genellikle ikiye ayırıyor. Bunlardan birincisi arttırılmış gerçeklik birimi. Burada yapılan çalışmalar genellikle, daha gerçekçi hizmet yakalamak için yapılıyor. İkinci birim ise; beyin-bilgisayar arayüzü birimi. Düşünceleri mesajlara aktaran projeler daha çok ikinci birimde yapılıyor.

Facebook Dugan’ı bir plan yapmak için işe aldı ve erken ayrılması, şirketin hırslarını biraz hafifletmesine neden olmuş olabilir. Şu anda bile düşünceyi mesaja çeviren teknolojiler kullanılıyor.

İlgili Haber  Facebook ve Twitter'da Fake Hesapların Devri Sona Eriyor

Ancak Facebook gibi kuruluşlar; bunu herkese yaymak için son derece geniş çalışmalar yürütüyor. 2020 yılında bu teknolojinin messenger ile kullanılması, beklentiler arasında.

Kaynak: Techno Today

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar