Facebook’tan gençler için yeni ağ: Lifestage

Facebook, kendi platformundan hızla uzaklaşan gençleri yeniden kazanabilmek için yeni bir adım attı ve liselilere özel yeni sosyal medya uygulaması Lifestage’i duyurdu. Facebook sadece liselilerin kullanabildiği Lifestage ile Snapchat’e rakip olmak istiyor. Uzun süredir Snapchat’i satın almak için çeşitli girişimlerde bulunan Facebook bundan başarılı olamayınca, kendi platformundan hızla uzaklaşan gençleri yeniden kazabilmek için yeni bir adım atmaya karar verdi. Son olarak Instagram’a eklediği Hikayeler (stories) özelliği ile Snapchat’e rakip olmak isteyen Facebook, şimdi de Lifestage uygulamasını yayınladı. İlgili Haber  Ankara'daki saldırı...

851
851

Facebook, kendi platformundan hızla uzaklaşan gençleri yeniden kazanabilmek için yeni bir adım attı ve liselilere özel yeni sosyal medya uygulaması Lifestage’i duyurdu. Facebook sadece liselilerin kullanabildiği Lifestage ile Snapchat’e rakip olmak istiyor.

Uzun süredir Snapchat’i satın almak için çeşitli girişimlerde bulunan Facebook bundan başarılı olamayınca, kendi platformundan hızla uzaklaşan gençleri yeniden kazabilmek için yeni bir adım atmaya karar verdi.

Son olarak Instagram’a eklediği Hikayeler (stories) özelliği ile Snapchat’e rakip olmak isteyen Facebook, şimdi de Lifestage uygulamasını yayınladı.

İlgili Haber  Facebook ‘Reklâmcılık İlkeleri’ni açıkladı

Liseli gençleri hedef alan Lifestage uygulaması, Facebook’un en genç ürün yöneticisi 19 yaşındaki Michael Sayman tarafından geliştirildi. Lise öğrencileri arasında sosyal ağ kurmayı hedefleyen Lifestage ile okuldaki arkadaşlarınız ile grup oluşturabilir veya herkes ile tek tek iletişim kurabilirsiniz.

UYGULAMAYI KULLANMAK İÇİN 20 KİŞİ GEREKİYOR

lifestage_2

Snapchat’e benzerliği ile dikkat çeken Lifestage’i kullanabilmek için;  öğrencilerin okudukları lisede en az 20 kişinin bu uygulamayı kullanıyor olması gerekiyor. 20 kişiyi tamamladıktan sonra gruplar oluşturabilir ve arkadaşlarınızı profillerini görüntüleyebilirsiniz.

İlgili Haber  Facebook, Düşüncelerinizi Mesaja Çevirecek

Facebook hesabı ile giriş yapılan Lifestage, şimdilik sadece iOS platformunda bulunuyor ve Amerika’daki liseleri kapsıyor. Eğer proje başarıya ulaşırsa, Lifestage’in dünya geneline açılması hedefleniyor.

Bu arada, Facebook, Lifestage’i güvenli biçimde geliştirebilmek ve sahte profillerin önüne geçilmek için Lifestage profil fotoğrafı için sadece telefondan çekilen Selfie fotoğraflara izin veriyor.lifestage_3

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar