Facebook, Workplace’i genel kullanıma açtı

Facebook, yeni kurumsal sosyal ağ platformu Workplace’i kullanıma sundu. 2014 yılından beri bine yakın uluslararası şirketin denediği Workplace, her ne kadar şahsi Facebook hesaplarına benzer bir sistem kullansa da şirket hesabı ile şahsi hesap birbirinden tamamen ayrı, iki farklı site olarak çalışacak. Bu hesabın tüm mülkiyet hakları ve kontrolü işverende olacak. Facebook’takine benzer gruplar ve sohbet sisteminin yanı sıra, çalışanlar arasında sınırsız medya ve fotoğraf paylaşımı yapmak ve görüntülü ya da sesli sohbet etmek mümkün olacak. İlgili Haber  Facebook yine...

713
713

Facebook, yeni kurumsal sosyal ağ platformu Workplace’i kullanıma sundu.

2014 yılından beri bine yakın uluslararası şirketin denediği Workplace, her ne kadar şahsi Facebook hesaplarına benzer bir sistem kullansa da şirket hesabı ile şahsi hesap birbirinden tamamen ayrı, iki farklı site olarak çalışacak. Bu hesabın tüm mülkiyet hakları ve kontrolü işverende olacak.

Facebook’takine benzer gruplar ve sohbet sisteminin yanı sıra, çalışanlar arasında sınırsız medya ve fotoğraf paylaşımı yapmak ve görüntülü ya da sesli sohbet etmek mümkün olacak.

İlgili Haber  Dünyamızı yöneten 5 “dijital dev"den milyarlarca dolarlık yeni yatırımlar

Akıllı telefon uygulaması veya internet sitesi üzerinden erişilebilen platforma, kullanıcılar sadece şirket e-postaları ile giriş yapabilecek, sadece kendi şirketlerinin grup ve projelerine erişebilecek.

Ücretli olacak

Facebook’un bu yeni hizmeti reklam göstermeyecek fakat hizmet ücretli olacak. Ücreti çalışan değil şirketler ödeyecek. Şirketler kendilerine uygun paketlerden birini seçecek, çalışan başına 1 – 3 dolar ödeyecek. Dernekler veya eğitim kurumları ise hizmetten ücretsiz faydalanacak.

İlgili Haber  Facebook Watch dünyaya açılıyor

Şirketiniz için 3 aylık deneme sürümünü başlatmak veya şirketinizin mevcut ağına dahil olmak için burayı tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.

facebook_work2

 

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar