Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar, işletmelerle direkt olarak Messenger üzerinden yazışabilecek. Üstelik siteyi kapatsalar da tüm cihazlarından Messenger uygulaması üzerinden devam edebilecekler.

Piyasada siteler için sunulan onlarca mesajlaşma uygulaması olsa da Messenger elbette büyük bir avantaja sahip. Kolay ulaşılabilir ve erişimi yüksek bir uygulama ile kullanıcılar tarafından daha hızlı benimsenecektir. Messenger’ın şu an sahip olduğu özellikler aynı şekilde bu kapalı beta sürümünde de olacak. Aynı zamanda gelecekte daha fazla özellik de geleceğinin müjdesini veriyor Facebook.

İlgili Haber  Facebook Blueprint Programı Artık Türkçe

Eklentinin tasarımı, piyasadaki diğer mesajlaşma uygulamalarına benziyor. Sayfanın sağ altında üstte duran bir Messenger ikonu kullanıcıları karşılayacak. Eklentiyi açtığınızda alıştığınız Messenger arayüzü ile karşılaşacağız. Sonrasında ise site kapatılsa da Messenger uygulaması üzerinden mesajlaşmaya devam edilebilecek. Bu aynı zamanda işletmeler için de büyük bir rahatlık sunacak. Aynı anda cevap veremeyen işletmeler, daha sonrasında Messenger üzerinden kendileri ile iletişime geçen müşterileri ile iletişime geçebilecekler.

İlgili Haber  Dünyamızı yöneten 5 “dijital dev"den milyarlarca dolarlık yeni yatırımlar

Yeni uygulama şu anda AdoreMe, Air France, Argos, Aviva, Bodeaz, Goibibo, Keto Mojo, KLM, Mermaid Pillow, Spoqa, Total Activation, Volaris ve Zalando sitelerinde test edilmekte. Eğer siz de siteniz için bu uygulama çıkar çıkmaz haberdar olmak istiyorsanız Facebook’a bilgilerinizi buradan bırakabilirsiniz.

Kaynak: Örsan ÇETİN / Sosyalmedya.co