Facebook At Work Ekim ayında genel kullanıma açılıyor

Facebook, Slack ve Yammer ile rekabete hazırlanıyor. Sosyal medya devi şirketler için iki yıldır üzerinde çalıştığı ve testler yaptığı Facebook At Work’ü Ekim ayında genel kullanıma açmaya hazırlanıyor. Facebook At Work ile Facebook’un tüm özellikleri kurumların çalışanlarına sunulmuş olacak. İş ağına yalnızca şirket çalışanları katılabilecek ve dışardan katılımcı eklenemeyecek. Facebook, iş ağına katılacak olan şirketlerden ücret alacak ve bu ücretlendirmeyi de aktif kullanıcı başına belirleyecek. Facebook bu ücretlendirme modelini seçerken bütçenin kullanıcı başına belirlenmesini ve sabit ödemelerle işletmeler için gereksiz bir...

756
756

Facebook, Slack ve Yammer ile rekabete hazırlanıyor. Sosyal medya devi şirketler için iki yıldır üzerinde çalıştığı ve testler yaptığı Facebook At Work’ü Ekim ayında genel kullanıma açmaya hazırlanıyor.

Facebook At Work ile Facebook’un tüm özellikleri kurumların çalışanlarına sunulmuş olacak. İş ağına yalnızca şirket çalışanları katılabilecek ve dışardan katılımcı eklenemeyecek. Facebook, iş ağına katılacak olan şirketlerden ücret alacak ve bu ücretlendirmeyi de aktif kullanıcı başına belirleyecek. Facebook bu ücretlendirme modelini seçerken bütçenin kullanıcı başına belirlenmesini ve sabit ödemelerle işletmeler için gereksiz bir maliyet oluşmamasını hedefliyor.

İlgili Haber  Histrionik Kişilik Bozukluluğuna Sahip Nesiller Geliyor (Sosyal Medya)

Facebook At Work’ü farklı kılan önemli bir ayrıntı da platformun SaaS araç tedarik şirketleriyle uyumlu çalışacak olması. Kurumlar SaaS araçları Facebook At Work’e kolayca entegre edebilecek.

Facebook At Work, Facebook’ta alışık olduğumuz News Feed yerine Work Feed kullanacak ama işlevleri tamamen aynı olacak.

Ayrıca Facebook At Work’te Messenger uygulamasının tüm işlevleri kullanılabilecek. Bu yönüyle de Slack ve Skype’a ciddi bir rakip olacak. Facebook’un iş ağını farklı ve önemli kılacak önemli ayrıntılardan birisi de Facebook Live (canlı video yayını) özelliği olacak. Bu sayede şirketler canlı etkinlik düzenleyebilecek.

İlgili Haber  Facebook reklamları artık firmaların WhatsApp hesaplarıyla bağlantı kurabilecek

Fiyatlarını henüz açıklamamış olsa da Facebook’un ilk birkaç ay ücretsiz kullanım imkanı sunması bekleniyor.

facebook-work-ft

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar