Filipinler’de Blockchain destekli bir sosyal banka

Avustralya merkezli FinTech şirketi Geniusto, Filipinler’de ePera ismiyle bir sosyal bankacılık hizmeti sunmaya başladı.

111
111

Blockchain’in finans sektöründeki uygulamalar oldukça çeşitlilik gösteriyor. Bunların en yenilerinden biri Avustralya merkezli FinTech şirketi Geniusto’nun ePera isimli yeni hizmeti oldu. ePera, düzenlenen lansman ile Filipinler’de bir sosyal bankacılık hizmeti olarak faaliyete başladı.

Geniusto International’ın kurucusu ve CEO’su Shane Hermans, Cryptovest’e verdiği demeçte, ePera Sosyal Bankacılık Platformu’nun çok çeşitli özellikleri olduğunu aktardı. Buna göre ePera, token bazlı sadakat programları, kara para aklamayla mücadele teknikleri ve bireylerin dışında gruplara yönelik bankacılık gibi hizmetlerde Blockchain teknolojisinden faydalanıyor.

İlgili Haber  Blockchain’i Anlamak

Hermans, ePera’yı farklılaştıran unsurlardan birini ise kullanıcıların para transferi olanağı sunmanın ötesinde grup ödemeleri oluşturmaya izin vermesi olarak aktarıyor. Bu, belirli grupların çevrimiçi hesaplarını kullanarak mal ya da hizmet satın almak için para toplayabileceği bir ortam anlamına geliyor.

ePera, bununla birlikte geleneksel bankacılık hizmetlerinden çok da uzakta durmuyor. Dileyen kullanıcılar Visa veya Mastercard logolu kart alabiliyor ve tıpkı diğer bankaların yaptığı gibi çeşitli kampanyalar ve puan toplama gibi olanaklar sunabiliyor. Zaten, sunulan platform dijital bankacılık ekosistemini tamamlayan bir ortam olarak tanıtılıyor. Hermans, ePera’nın sunduğu arayüzün onu geleneksel bankacılık sisteminden ayrıştırdığını ifade ediyor.

İlgili Haber  Emlak sektörünün Blockchain ile tanışması

Geniusto’nun planları arasında Ağustos ayında ilk lansmanı gerçekleştirilen bu platformu Asya Pasifik bölgesindeki diğer ülkelere yaygınlaştırmak da bulunuyor.

Kaynak: Blockchain Türkiye

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar