Fiziksel ile dijitali ‘Nesnelerin İnterneti’ birleştirecek

Nesnelerin İnterneti ve dijital dönüşüm, İstanbul’da düzenlenen Innovation Tour 2018'de masaya yatırıldı. Etkinlikte dijital dönüşümün beş temel aşaması da paylaşıldı.

293
293

“Dijital Deneyimi Keşfet” temasıyla Almanya merkezli bilişim şirketi Software AG tarafından düzenlenen Innovation Tour etkinliklerinin İstanbul ayağında, işini dijitale taşımak isteyen profesyonellerin deneyimleri paylaşıldı.

Açılış konuşmalarını Software AG Türkiye Genel Müdürü Ebru Kılıç Eker ve Software AG Orta Doğu & Türkiye Başkan Yardımcısı Ahmad Salama’nın yaptığı Innovation Tour 2018 İstanbul etkinliğinde, kurumlar için uygulamaya alınacak bir dijital dönüşümün beş temel aşamadan oluşması gerektiği tavsiyesi paylaşıldı.

Etkinlikte masaya yatırılan bu aşamalar ise şöyle sıralandı: Müşteri deneyimi yaratmak,veriden faydalanmak, dijitel dönüşüme uygun bir mimari yapı oluşturmak, Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisinden faydalanarak fiziksel ve dijital dünyaları birbirine bağlamak ve bir CIO (bilgi sistemleri grubu başkanı) kılavuzluğunda hareket etmek.

İlgili Haber  IoT, Sanayi 4.0 ve Akıllı Fabrikaların Temeli

‘NASIL SEYAHAT ETTİĞİMİZ BİLE DEĞİŞİYOR’

“Ölçeklenebilir dijital değer nasıl yaratılır?” başlıklı bir konuşma gerçekleştiren Software AG Endüstri Çözümleri Başkan Yardımcısı Sven Roeleven, IoT projelerinin başarıya ulaşması için dönüşümün küçük bir iş birimiyle başlaması gerektiğine dikkat çekti.

Siemens Türkiye Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 Pazarlama Müdürü Derya İren, “Dijitalizasyon kavramı günümüzde dünyayı kasıp kavuruyor. Her alanda bunun etkilerini hissediyor ve bilfiil içerisinde yaşıyoruz. Yaşam şekillerimiz, nasıl iletişim kurduğumuz, nasıl seyahat ettiğimiz, nasıl iş yaptığımız, nasıl karar aldığımız… Aslında bunların tümü değişiyor” diye konuştu.

İlgili Haber  Advantech Türkiye İş Ortaklarıyla Buluştu

Consulta Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emre Burçkin ise “Kriz Yönetimini Fırsata Çevirmek” başlıklı konuşmasında, “Kriz yaşayan şirketlerin katma değeri düşük işlerden çıkarak, iş performansını gözden geçirmesi gerekiyor” dedi.

Kaynak: Habertürk

 

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar