Google Duplex test sürecine başlıyor

Ana Sayfa » Genel Google Duplex, test sürecine başlıyor Doğukan AKBULUT Tarafından 10 Ekim 2018 0 0 Google’ın yeni yapay zeka teknolojisi Google Duplex, gerçek insanlarla konuşarak randevu veya rezervasyon yapmanıza olanak sağlıyor.

144
144

İlk olarak geçtiğimiz Mayıs ayında Google I/O 2018 etkinliğinde sunulan Google Duplex, test sürecine başlamak için gün sayıyor. Google Asistan’ın konuşma özelliğinden yola çıkarak tasarlanan Google Duplex, gerçek insanlarla konuşarak randevu veya rezervasyon yapmaya olanak sağlayan yeni yapay zeka teknolojisi olarak adlandırılıyor.

Yakın zamanda tanıtılan yeni Pixel modelleri ile birlikte önümüzdeki ay test sürecine başlaması planlanan Google Duplex, ilk bölümde ABD’nin New York, Atlanta, Phoenix ve San Francisco şehirlerinde kullanıma sunulacak. Şu an için test sürecindeki Google Duplex’in hangi özellikleri deneyimlenebilecek bilinmiyor ama, en önemli özelliklerinden biri olan rezervasyon işlemlerinin denenmesi bekleniyor.

İlgili Haber  Tümör Gelişimini Tahmin Edebilen Yapay Zeka

Geçtiğimiz aylarda ilk defa gördüğümüz Google Duplex, hem restoran rezervasyonu hem de kuaför randevusu işlemlerini başarıyla tamamlayabilmişti. Bu arada Google’ın gerçek insanlarla konuşan yapay zeka teknolojisi için bazı hukuksal anlamda sorunlar yaşayabileceği belirtilirken, Google bu konu hakkında Google Duplex’in kendini tanıtacağını belirterek bu konuda bir sorun olmayacağını açıkladı.

İlgili Haber  Geleceğe adım adım

Kaynak: BT Haber

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar