Google iki ayaklı yeni Schaft robotunu tanıttı

Google’ın yeni şirketi Alphabet X’in sahip olduğu SCHAFT tarafından geliştirilen üstün özelliklere sahip, iki ayaklı robotuna ait ilk video yayınlandı. Alphabet’in sahip olduğu, robotik alanlarda çalışmalar yapan SCHAFT üzerinde çalıştığı iki ayaklı robotla ilgili ilk detayları Japonya’da düzenlenen New Economic Summit 2016 konferansında paylaştı. İlgili Haber  CES 2018 Trend ve İçgörüleriSCHAFT’ın geliştirdiği robot, gıda plakaları gibi küçük ve hafif maddeleri taşıyabiliyor. Ayrıca ayaklarının denge ağırlık merkezi yaratarak, sağlam bir robot deneyimi sunacağı ifade ediliyor. Geliştirilen robot, videoda görüldüğü kadarıyla merdivenleri...

799
799

Google’ın yeni şirketi Alphabet X’in sahip olduğu SCHAFT tarafından geliştirilen üstün özelliklere sahip, iki ayaklı robotuna ait ilk video yayınlandı.

Alphabet’in sahip olduğu, robotik alanlarda çalışmalar yapan SCHAFT üzerinde çalıştığı iki ayaklı robotla ilgili ilk detayları Japonya’da düzenlenen New Economic Summit 2016 konferansında paylaştı.

İlgili Haber  Önder Tokçalar: Türkiye Endüstri 4.0 ile rekabetçiliğini korumalı

SCHAFT’ın geliştirdiği robot, gıda plakaları gibi küçük ve hafif maddeleri taşıyabiliyor. Ayrıca ayaklarının denge ağırlık merkezi yaratarak, sağlam bir robot deneyimi sunacağı ifade ediliyor.

Geliştirilen robot, videoda görüldüğü kadarıyla merdivenleri insansı bir şekilde çıkabiliyor ve denge sağlayabiliyor. Alphabet X, robotun henüz geliştirilme aşamasında olduğundan henüz detaylı bir açıklama yapmadı.

İlgili Haber  Google’ın Yapay Zeka (AI) Asistanı Bize Gizlilik ve Güvenliğin Aynı Olmadığını Hatırlatıyor

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=iyZE0psQsX0″]

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar