Google iki ayaklı yeni Schaft robotunu tanıttı

Google’ın yeni şirketi Alphabet X’in sahip olduğu SCHAFT tarafından geliştirilen üstün özelliklere sahip, iki ayaklı robotuna ait ilk video yayınlandı. Alphabet’in sahip olduğu, robotik alanlarda çalışmalar yapan SCHAFT üzerinde çalıştığı iki ayaklı robotla ilgili ilk detayları Japonya’da düzenlenen New Economic Summit 2016 konferansında paylaştı. İlgili Haber  Google’dan Duyunca Yerinizde Duramayacağınız Yapay Zeka PlatformuSCHAFT’ın geliştirdiği robot, gıda plakaları gibi küçük ve hafif maddeleri taşıyabiliyor. Ayrıca ayaklarının denge ağırlık merkezi yaratarak, sağlam bir robot deneyimi sunacağı ifade ediliyor. Geliştirilen robot, videoda görüldüğü...

766
766

Google’ın yeni şirketi Alphabet X’in sahip olduğu SCHAFT tarafından geliştirilen üstün özelliklere sahip, iki ayaklı robotuna ait ilk video yayınlandı.

Alphabet’in sahip olduğu, robotik alanlarda çalışmalar yapan SCHAFT üzerinde çalıştığı iki ayaklı robotla ilgili ilk detayları Japonya’da düzenlenen New Economic Summit 2016 konferansında paylaştı.

İlgili Haber  Önder Tokçalar: Türkiye Endüstri 4.0 ile rekabetçiliğini korumalı

SCHAFT’ın geliştirdiği robot, gıda plakaları gibi küçük ve hafif maddeleri taşıyabiliyor. Ayrıca ayaklarının denge ağırlık merkezi yaratarak, sağlam bir robot deneyimi sunacağı ifade ediliyor.

Geliştirilen robot, videoda görüldüğü kadarıyla merdivenleri insansı bir şekilde çıkabiliyor ve denge sağlayabiliyor. Alphabet X, robotun henüz geliştirilme aşamasında olduğundan henüz detaylı bir açıklama yapmadı.

İlgili Haber  2023 yılında, 1 milyar 5G abonesi olacak

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=iyZE0psQsX0″]

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar