Google My Business Kullanıcıları Özel URL’ler Oluşturabilecek

Google, My Business’a getirdiği yenilik ile kullanıcıların oluşturduğu listeler için özelleştirilmiş kısa URL’ler oluşturmasına izin vermeye başladı.

197
197

Google, My Business’a getirdiği yenilik ile kullanıcıların oluşturduğu listeler için özelleştirilmiş kısa URL’ler oluşturmasına izin vermeye başladı. Kısa adlar olarak adlandırılan bu yeni özel URL’ler şu anda yalnızca bazı işletmelere açık durumda.

Bunun bir kullanıcı testi olduğunu söyleyemeyiz çünkü bir yardım makalesi hazır durumda bekliyor bile.

Ben Fisher’ın Twitter’da özel URL’ler ile ilgili attığı tweet’te kısa adını ‘SteadyDemand’ olarak adlandırdığı liste görülebiliyor.

Yeni: Google My Business Özel URL’leri – Bu yeni özel URL’leri sadece bir görüntüden ibaret değil. Kısa adları, profilinizi paylaşmanın en kolay yolu olarak düşünebilirsiniz ve rakamlardan daha iyi durduğu bir gerçek. Kısa adlarınızı 5-32 karakter arasında seçebilirsiniz.

Oluşturduğunuz kısa adınız ile GMB profilinize, “g.page/ornekkisaad” örnekteki şekilde giriş yapabilirsiniz. Ayrıca oluşturduğunuz özel profil URL’nizin sonuna /review (g.page/ornekkisaad/review ) ekleyerek, bununla ilgili incelemeleri de görebilirsiniz.

İlgili Haber  Google Translate’e yeni özellikler

Bu yeni kısa adlar, müşterilerinizin direk URL çubuğunu kullanarak profilinize giriş yapmasını kolaylaştırır. Aynı zamanda pazarlama alanında da prestij artışına sebep olabilir.

Google’ın yardım merkezi makalesinde, kısa adların yalnızca doğrulanmış işletmeler tarafından kullanılabileceği yazsa da çoğu doğrulanmış işletmeye hala kısa adlar gelmiş değil.

İlgili Haber  Google’ın 300 milyon dolarlık yeni habercilik inisiyatifi

Google My Business Özel URL (Kısa Ad) Nasıl Oluşturulur?

  • Google My Business’a giriş yapın.
  • Kısa ad oluşturmak istediğiniz işletme profiline geçiş yapın.
  • Yönetim menüsünde bulunan Bilgi sekmesindeki, “Profil İçin Kısa Ad Oluştur” butonuna tıklayın.
  • Kısa adınızı 5 ile 32 karakter arasında belirleyin ve Uygula butonuna tıklayın.
  • Kısa adınız hazır olduğunda işletme profilinizde görünecek ve kullanıma açılacaktır.

Kısa adınızı yanlış girdiğinizde ya da sonradan beğenmezseniz ise istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Fakat değiştirme hakkınız yılda sadece 3 kere bunu unutmayın.

Kaynak: 1 2

Kaynak: Arama Motoru

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar