Google, Telefonunuzu Ehliyet ve Kimlik Olarak Kullanmanızı Sağlayacak

Google'ın üzerinde çalıştığı dijital kimlik projesine göre kimliğiniz ve ehliyetiniz, dijital kimliğiniz içinde yasal bir geçerliliğe sahip olacak. Tüm bilgiler, cihaz içinde bulunan bir güvenli depolama biriminde saklanacak.

174
174

Pek çok hükumet, dijital sürücü ehliyetleri ile ilgili araştırmalar gerçekleştiriyor. Ancak bu konudaki mevcut çözümlerle ilgili bazı kritik sorunlar bulunuyor. Bu sorunlardan ilki, kişiye özel uygulamaya gereksinim duyulması. İkincisi ise kısmen de olsa belirsiz bir güvenlik çözümüne güvenmez zorunda kalmamız. Daha da önemlisi, kimlik bilginizi göstermeniz gerektiğinde telefonunuzun şarjı biterse… Geçmiş olsun.

İlgili Haber  Gmail’e e-posta zamanlama özelliği geldi

XDA Developer’a göre Google, dijital kimliklerle ilgili önemli bir çalışma gerçekleştiriyor. Şirketin IdentityCredential çerçevesinde üzerinde çalıştığı çözüm, dijital kimlikleri güvenli bir şekilde saklamayı ve görüntülemeyi vadediyor. Ayrıca yalnızca güvenli bir yonga ve düşük güç tüketen bir iletişim kanalı gerekeceğinden telefonunuzun şarjının bitmesi sorun olmayacak.

Dijital kimliklerin henüz geliştirme aşamasında olduğunu ve en azından Android Q ile birlikte ortaya çıkmayacağını söyleyebiliriz. Bununla birlikte çok da uzakta olmayan bir gelecekte markete gittiğinizde alkol alırken yaşınızı göstermek için ya da trafik polisleri ehliyetinizi sorduğunda konuyu telefonunuzdan çözebilirsiniz.

İlgili Haber  Google'ın hakkınızda topladığı verileri nasıl silersiniz?

Kaynak: Webtekno

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar