Google Translate’e yeni özellikler

Google’ın çeviri platformu Google Translate, yenilendi. Platforma gelen yeni özellikler haberimizde…

318
318

Google’ın çeviri platformu Google Translate, bugün tamamen yenilendi. Baştan aşağı yenilenmiş tasarımı ile sade bir görünüm sunan Google Translate, birçok kullanışlı özellik de sunuyor.

Google Translate, yenilenen sade minimal tasarımının yanında, kullanıcılara dosyaların yazılı metinlerini kopyalamaya gerek olmadan, .doc, .docx, .odf, .pdf, .ppt, .ps, .rtf, .txt, .xls veya .xslx formatından direkt olarak çevirme imkânı veriyor. Google Translate’in bir başka özelliği ise kelime tanımları ile ilgili. Kelimelerin eş anlamlılarını göstermeye başlayan Google Translate, kullanıcılara daha kolay bir çeviri deneyimi sunuyor. Platform bunun yanında, birden çok dil konuşan kullanıcılar için çevirilerini sırayabilmesine ve gruplayabilmesine de yardımcı olacak.

İlgili Haber  Google'da arama ve yer geçmişi için otomatik silme seçeneği geliyor

İlk kez 2006 yılında istatistiksel makine çeviri hizmeti olarak yayınlanan Google Translate, Avrupa dillerinde nispeten işlevsel bir uygulama olsa da Türkçe dilini çevirme konusunda alay konusu haline gelmişti. 2016 yılında yaptığı güncelleme ile Google Nöral Makine Çevirisi tekniğini kullanan Google, işleri tersine çevirdi. Çeviri konusunda hâlâ eksikler olsa da, çeviri yaparken yeni Google Translate neredeyse kusursuza yakın bir hizmet sağlıyor.

İlgili Haber  Gmail’e e-posta zamanlama özelliği geldi

Kaynak: Digital Age

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar