Google’dan adaylara fırsat: Google Üniversite Seçimim

Eğer bugünlerde YGS sınavı telaşı yaşıyorsanız Googl’ın  yeni aracı “Google Üniversite Seçimim” size yardımcı olabilir. Google, universitesecimim.withgoogle.com adresine giderek önce oturum açıp deneyiminizi kişiselleştirmenizi istiyor. Google, siz bunu tercih etmeseniz dahi yolunuza devam etmenize izin veriyor. Keşfet bölümü tamamen okulları konum, bölüm ve puan olarak ayırıyor ve seçiminizi yapmadan önce her detayı sizinle paylaşıyor. Tüm üniversiteleri …   Read More

930
930

Eğer bugünlerde YGS sınavı telaşı yaşıyorsanız Googl’ın  yeni aracı “Google Üniversite Seçimim” size yardımcı olabilir. Google, universitesecimim.withgoogle.com adresine giderek önce oturum açıp deneyiminizi kişiselleştirmenizi istiyor. Google, siz bunu tercih etmeseniz dahi yolunuza devam etmenize izin veriyor.

Keşfet bölümü tamamen okulları konum, bölüm ve puan olarak ayırıyor ve seçiminizi yapmadan önce her detayı sizinle paylaşıyor. Tüm üniversiteleri keşfetmek istediğinizde ise üniversiteleri Devlet ve Vakıf Üniversiteleri olarak ayıran Google Üniversite Seçimim seçeneklere tıkladığınızda üniversiteleri alfabetik olarak listeliyor.

İlgili Haber  “İnternetin babası”, interneti dağıtık veritabanı ile değiştirmeye hazırlanıyor

Üniversite hakkında ise bölüm detayları, konum, üniversitenin web sitesi ve YouTube kanalı gibi bilgileri paylaşıyor. Ayrıca isterseniz üniversitede sanal tur da atabiliyorsunuz.

Üniversiteler hakkında bilgi almanın yanı sıra Google öğrencileri, “Bağlan” sekmesiyle bu zor dönemi atlatmalarına yardımcı olacak uzmanlara da yönlendiriyor.  Hangout üzerinden yapılan konferanslarla genç üniversite adayları Psikologlardan ve kariyer uzmanlarından canlı olarak fikir alma şansına erişiyor.

İlgili Haber  PayPal Türkiye faaliyetlerini durdurdu

İlham al bölümüne giderek mezunların deneyimlerinden faydalanabilir, sizin için hazırlanmış videoları izleyebilirsiniz. Farklı meslek gruplarından birçok deneyimle karşılaşmanızı sağlayan bu uygulama meslek seçiminde kararsız kalanlar için birebir!

Bana özel sekmesinden ise, seçtiğiniz üniversiteler, hangoutlar ve önemli tarihlere erişebiliyorsunuz.

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar