Huawei’den her aracı akıllandıracak platform: OceanConnect IoV

Huawei, 11 - 15 Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen Cebit 2018’de, daha bağlantılı ve akıllı araçlar için pazara sunmaya hazırladığı OceanConnect IoV (Internet of Vehicles – Araçların İnterneti) ürününü tanıttı. OceanConnect IoV, akıllı taşımacılık segmentinde, özellikle otomobil üreticileri ve servislerin dijital dönüşümü için önemli çözümler içeriyor.

209
209

Huawei, 11 – 15 Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen Cebit 2018’de, daha bağlantılı ve akıllı araçlar için pazara sunmaya hazırladığı OceanConnect IoV (Internet of Vehicles – Araçların İnterneti) ürününü tanıttı. OceanConnect IoV, akıllı taşımacılık segmentinde, özellikle otomobil üreticileri ve servislerin dijital dönüşümü için önemli çözümler içeriyor.

Bilişim teknolojileri ve otomotiv endüstrisi arasında derin bir entegrasyon sağlayan Huawei IoV (Internet of Vehicles) platformu, otomobil üreticilerinin dijital dönüşümünü hedefleyen güçlü altyapısıyla dikkat çekiyor. Akıllı ve bağlantılı araçların “dijital motoru” olarak tanımlanan OceanConnect IoV Platformu, otomobil üreticilerinin dijital dönüşümü sürecinde önemli avantajlar sağlıyor.

Araçların ve sürücülerin “Dijital İkizleri” oluşturuluyor

Platform, veri sağlayıcı özelliği sayesinde araç koşulları ve sürüş davranışları gibi araçla ilgili tüm verileri topluyor. Ardından otomatik olarak bu verilerin analizini gerçekleştiren platform, bulut üzerinde insanların ve araçların “Dijital İkizlerini” oluşturuyor. Sürüş davranışlarından yola çıkarak oluşturulan seyahat senaryoları doğrultusunda ise akıllı içerik dağıtımı ve servis önerileri sağlanıyor.

İlgili Haber  Alman devleri sürücüsüz otomobil için birleşiyor

Bağlantı etkinleştirme özelliğine de sahip olan IoV platformu, eş zamanlı olarak yüz milyonlarca bağlantıyı destekleyerek araçlar için güvenilir olan bağlantıyı devreye alıyor. Buna ek olarak, global düzeydeki bulut ağı sayesinde küresel otomobil üreticileri operasyonel gereksinimlerini karşılamak için akıllı servislere de erişebiliyor.

360 derece entegre dijital bir ekosistem

Ekosistem etkinleştirme özelliği ile de öne çıkan platform, otomobil üreticilerine, dijital varlıklarını veri ve iş süreçlerini birbirinden ayrı yapılar aracılığıyla kontrol imkânı sağlıyor. Platform içeriğinde yer alan, üçüncü taraf içerikler ve uygulamalar ise otomobil üreticilerine odaklanan bir ekosistem oluşturmak amacıyla birbirine entegre şekilde çalışıyor. IoV platformu, araçların birbirleriyle ve çevreleriyle iletişim kurmasını sağlayacak olan bir mimari üzerine inşa edildi. Platform aynı zamanda, akıllı bisikletten akıllı otomobile kadar, geleceğin güvenli ve verimli ulaşım sistemlerine de ışık tutuyor.

İlgili Haber  Otomotiv Komponent Tasarım Yarışması

Kaynak: BT Haber

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar