IBM ve Colombia Üniversitesi Blockchain araştırma merkezi açtı

IBM, Amerika’nın en önemli üniversitelerinden biri olan Colombia Üniversitesi ile birlikte Blockchain’in yaygınlaşma sürecini doğrudan etkileyecek bir girişime imza attı.

351
351

IBM, Colombia Üniversitesi ortaklığıyla yeni bir araştırma merkezi açtığını duyurdu. Bu araştırma merkezi Blockchain uygulamalarına ve eğitim programlarına odaklanacak. Coindesk haberine göre geçtiğimiz hafta açılan araştırma merkezi, New York’taki Columbia Üniversitesi Manhattan kampüsünde yer alıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, burada Blockchain uygulamaları tasarlamak için akademik ve teknik uzmanlık bir arada kullanılacak.

Araştırma tesisi öğrencilere staj fırsatı sağlayacak

Araştırma merkezi aynı zamanda, Blockchain üzerine çalışan girişimler için yasal mevzuatlar hakkında danışmanlık verecek. Bu teknoloji ile ilgilenen öğrenciler ve profesyonellerin teknik becerileri geliştirmeleri için staj fırsatları sağlayacak. Columbia Üniversitesi Dekanı John H. Coatsworth, “Öğrencilerimiz ve fakültemiz IBM ile birlikte çalışarak, bizi çevreleyen bu dönüştürücü teknoloji üzerinde araştırmalar yapıp, bilgi alışverişinde bulunabilecekler.” diyerek araştırma merkezine olan inancını dile getirdi.

İlgili Haber  Kuantum bilgisayar gelecek 'iyi ve kötü savaşı' kızışacak

IBM’in Amerika’da bulunan en önemli üniversitelerden birine yatırım yapması, Blockchain’in anlaşılma ve benimsenme sürecini hızlandıracak bir hamle olarak göze çarpıyor. IBM yakın dönemde Avustralya’da kamuya bağlı kurumlara Blockchain ve otomasyon teknolojilerinin uygulanmasını kapsayan 740 milyon dolar değerinde projeyi üstlenmişti.

Kaynak: Blockchain Türkiye

İlgili Haber  Ticaret Bakanlığı ve BCTR arasında iş birliği sağlandı

Orjinal Kaynak: Coin Desk

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar