Instagram’da Hashtag Takip Dönemi

Instagram her geçen gün kullanıcılarına yenilikler getirmeye devam ediyor. Programı kullanan insanlar bundan böyle, sürekli takip etmek istediği veya beğendiği hashtagleri bir profili takip eder gibi takip edebilecek.

528
528

Sosyal medya devi, yaptığı açıklamada; “Bugün kullanıma giren konu etiketlerini takip etme özelliğiyle, Instagram’da fotoğrafları, videoları ve insanları keşfetmeniz için yeni yollar sunuyoruz. Artık önemsediğiniz ilgi alanları, hobiler, tutkular ve topluluklarla bağlantıda kalmak çok daha kolay.

Her gün milyonlarca insan fotoğraf ve videolar paylaşıyor ve bunları alakalı konu etiketleriyle etiketliyor. #onthetable, #slime ve #floralnails gibi konu etiketleri, topluluğumuzun çok çeşitli ilgi alanları ve tutkularına sadece birkaç örnek. Bu gönderileri daha da kolay keşfedilir hale getirmek için, konu etiketlerini takip etme özelliğini getiriyoruz.

İlgili Haber  Instagram haber akış algoritmasını değiştirdi

Bir konu etiketini, tıpkı bir arkadaşınızı takip ettiğiniz gibi takip edebilirsiniz. Başlamak için, ilgi duyduğunuz bir konuyu aratın veya herhangi bir gönderiden bir konu etiketine dokunun. Arama sonuçlarında alakalı konu etiketleriyle beraber bağlantılı hesapları göreceksiniz. Hoşunuza giden bir konu etiketi bulduğunuzda, konu etiketi sayfasını açıp takip düğmesine dokunun. Bu konu etiketini içeren başlıca gönderiler akışınızda görünmeye başlayacak ve en yeni hikayelerden bazılarını da hikayeler çubuğunuzda göreceksiniz. Konu etiketlerini takip etmeyi istediğiniz zaman bırakabilirsiniz.

Hoşunuza gidebilecek daha fazla konu etiketi bulmak için, diğer kişilerin profillerinden takip ettikleri konu etiketlerini görebilirsiniz. Takip ettiğiniz kişiler gibi, takip ettiğiniz konu etiketleri de gizlilik ayarlarınıza uygun uyum sağlar. Hesabınızı gizli olarak ayarlarsanız, takip ettiğiniz konu etiketlerini sadece takipçileriniz görebilir.

İlgili Haber  Instagram’da gizli reklam devri kapanıyor

Konu etiketlerini takip etme özelliği, topluluğumuzu keşfetmeniz ve ondan ilham almanız için sunacağımız yeni araçlardan sadece ilki.” dedi.

Instagram yaptığı bu atak ile beraber, hem Snapchat’i hem de Twitter’ı geride bırakacak gibi görünüyor.

Kaynak: Bilgehan BİLGE / Medium

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar