Japon devi Fujitsu Türkiye’den çekiliyor

Dünyanın en önemli elektronik üreticilerinden olan Fujitsu, Türkiye'den çekilme kararı aldı.

140
140

Fujitsu Türkiye‘nin çekilme kararını kamuoyuna duyurması bekleniyor. Fujitsu’nun sadece Türkiye’den değil, birkaç ülkeden daha çekileceği de gelen bilgiler arasında.

Dünyanın önde gelen elektronik bileşen üreticilerinden Fujitsu, bilişim ve iletişim alanında dünyanın lider teknoloji sağlayıcıları arasında yer almaktadır. 100’ün üzerinde ülkede 160 bini aşkın çalışanıyla Fujitsu, sistemler ve hizmetler alanındaki uzmanlığını gelişmiş ve üstün tasarımlı teknolojilerle birlikte sunuyor. 40 milyar dolarlık cirosu, 2,5 milyar dolarlık Ar-Ge harcaması, 1.500 bilim adamı ve 18 bin mühendis ile hemen her gün yenilikçi bir teknolojiye imza atan Fujitsu, Avrupa’dan Orta Doğu’ya Afrika’dan Hindistan’a kadar birçok pazarda faaliyet gösteriyor.

İlgili Haber  Türkiye’nin bilim, teknoloji ve yenilik politikası neleri başaramadı?

Fujitsu, Türkiye’de ise büyük bir bölümü mühendis olan 100 çalışanı ve bilişim alanındaki uzmanlığı ile ülke sathında 81 ilde 1,5 milyonun üzerinde farklı marka ve modelde cihazı destekliyor.

Fujitsu Türkiye, geniş ürün pörtföyü sayesinde Ulaştırma Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Fortis Bank, Milli Savunma Bakanlığı, Takasbank, TOBB, Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Garanti Bankası ve Ziraat Bankası gibi çok sayıda kurum ve kuruluşun PC, depolama sistemleri, güvenlik ürünleri ve sunucu ihtiyacını karşıladı. Dinamik BT Altyapıları vizyonu doğrultusunda geleceğin veri merkezi ortamlarını ve Bulut Bilişim platformlarını hedefleyen Fujitsu, kapsamlı portföyünde ana hatlarıyla şu ürün ve hizmetlere yer veriyor:

İlgili Haber  CES 2018 Trend ve İçgörüleri

Kaynak: Süper Haber

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar