MEB e-sınav dönemini başlattı

Elektronik sınavların her geçen gün yaygınlaştığı günümüzde, Milli Eğitim Bakanlığı, yaşamı kolaylaştıracak yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi. MTSAS (Motorlu Taşıt Sürücü Aday Sınavı) teorik sınavları artık “e-sınav” olarak da uygulanabilecek. MEB, Bursa’da kurduğu Elektronik Sınav Merkezi’nde 05/09/2016 tarihi itibariyle bu sınavların ilk uygulamasını gerçekleştirdi. MTSAS elektronik sınavına girmek isteyen adaylar MEBBİS – Özel MTSK Modülü – Kurum Aday Kayıt İşlemleri- e-sınav Başvuru menülerini kullanarak başvuru yapabilecekler. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri başvuruyu onayladığında sınav giriş belgesini alabilecekler. İlgili Haber  Blockchain’in eğitimdeki...

832
832

Elektronik sınavların her geçen gün yaygınlaştığı günümüzde, Milli Eğitim Bakanlığı, yaşamı kolaylaştıracak yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi.

MTSAS (Motorlu Taşıt Sürücü Aday Sınavı) teorik sınavları artık “e-sınav” olarak da uygulanabilecek. MEB, Bursa’da kurduğu Elektronik Sınav Merkezi’nde 05/09/2016 tarihi itibariyle bu sınavların ilk uygulamasını gerçekleştirdi. MTSAS elektronik sınavına girmek isteyen adaylar MEBBİS – Özel MTSK Modülü – Kurum Aday Kayıt İşlemleri- e-sınav Başvuru menülerini kullanarak başvuru yapabilecekler. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri başvuruyu onayladığında sınav giriş belgesini alabilecekler.

İlgili Haber  Teknolojideki değişim, digital dönüşüm; eğitimi nasıl etkileyecek

Sınavlar hafta içi 18.00 ve 19.00 saatlerinde; hafta sonları 10.00, 11.30, 13.00, 14.30, 16.00 ve 17.30 saatlerinde yapılacak. Aynı anda 20 aday “e-sınav”a girebiliyor ve sınav bitiminde adaya sınav sonuç belgesi Kiosk’tan(sonuç açıklama cihazı) veriliyor. Ayrıca isteyen adaylar sınav sonuçlarını internet sayfasından da öğrenebilecekler.

İlgili Haber  Teknoloji ve işin teğetinde yeni kuralları CDO yazıyor
8491
İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, e-sınavın ilk uygulamasını yerinde gözlemledi.
Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar