Microsoft: HoloLens 2 işlerin yapılışını değiştirecek

Microsoft, artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve hologram teknolojilerini bir araya getirerek yenilediği HoloLens 2’yi resmi olarak duyurdu.

61
61

Microsoft, Mobil Dünya Kongresi’ndeki lansman etkinliğinde tanıttığı Holo Lens 2’nin ‘işlerin yapılışını değiştireceğini’ söylüyor.

Microsoft, artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve hologram teknolojilerini bir araya getirerek yenilenen HoloLens 2’yi geçtiğimiz hafta sonu Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttı. Şirket, önceki versiyona göre iki kat daha geniş görüş alanına sahip HoloLens 2’nin, her göz için 720 p görüntüden 2K görüntüye geçmekle aynı olduğunu söylüyor. Windows Hello doğrulama desteği ile birlikte sunulacak başlık, retinanın nereye baktığını takip ederek nereye baktığınızı da anlayabilecek.

İlgili Haber  Microsoft, Türk yazılım şirketini satın aldı

Holo Lens başlığı, karbon fiber malzeme sayesinde daha rahat bir kullanım sunuyor. ‘Time-of-flight’ derinlik algılayıcı kullanılan başlık algoritmalarla kumanda kullanmadan ellerle kontrol edilebiliyor. Windows 10 işletim sistemiyle çalışan Holo Lens 2, gücünü Qualcomm Snapdragon 850 Hesaplama Platformu’ndan alıyor. USB Type-C girişi üzerinden şarj edilebilen cihaz, biyometrik güvenlik olarak olarak ise iris tarayıcı sunuyor.

İlgili Haber  Microsoft ve Vodofone iş birliğiyle “Yapay Zekâ” Türkçe öğrendi

Microsoft HoloLens 2’yi 3 bin 500 Dolar’dan satışa sunulacak. Çevrimiçi mağaza üzerinden satışı gerçekleştirilecek olan HoloLens 2, önce Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Çin, Almanya, Kanada, İngiltere, İrlanda, Fransa, Avustralya ve Yeni Zelanda’da satışa sunulacak.

Kaynak: Digital Age

Bu yazıda olan etiketler

Yorumlar