• IAB Türkiye 2018 İlk Yarı Dijital Reklam Yatırımları

  2018’in ilk yarı Dijital Reklam Yatırımları IAB Türkiye tarafından açıklandı. IAB Türkiye AdEx-TR ilk 6 ay sonuçlarına göre dijital reklam yatırımları, 2017’nin aynı dönemine oranla yüzde 14 oranında artarak 1.213 Milyon TL’ye ulaştı.

 • Markalar Neden Micro-Influencer’larla Daha Sık Çalışmalı?

  Influencer kelimesi dilimize daha yeni yeni oturmuşken daha farklı ve etkili bir pazarlama taktiği ile karşı karşıyayız: “Micro-Influencer marketing.” Micro-Influencer’lar, influencer’lara nazaran sosyal mecralarda çok daha az takipçi sayısı ve bilinilirliği olan, alanlarında uzman ve sosyal medyayı aktif kullanan kişilerdir.

 • Influencer marketing’de neler önemli?

  Bundan 128 yıl önce, 1890 yılında Cadbury markası, kakao ürününün tanıtımı için reklamlarında Kraliçe Victoria’yı kullandı. Bu çalışma markaların pazarlama kampanyalarında ünlü kullanımının ilk örneklerinden biri olarak kabul ediliyor. İnternet hayatımıza girene kadar TV, gazete gibi geleneksel mecralarla sınırlı kalan bu strateji, dijitalin yükselmesiyle son yıllarda şekil değiştiriyor.

 • 89

  Kriz Döneminde Reklam ve Pazarlama Süreçleri Nasıl Yönetilmeli?

  Kriz dönemlerinde birçok sektörde belirsizlik hakim olur. Yoğun sis bulutu içinde şirketler yön bulmaya çalışır. Karamsarlık ekonomiye hakim olur ve şirketler stres altında donuklaşır. Maliyetleri hesaplamak, üretim ve hizmet süreçlerini planlamak elbette kaçınılmaz olur; ama en büyük yanlış reklam ve pazarlama faaliyetlerini durdurma derecesinde askıya almaktır. Bu, içinde süreçten güçlenerek çıkma gibi büyük fırsatları da barındıran bir imkanı heba etmek anlamına gelebilir. Önemli olan reklam süreçlerini yönetirken kriz günlerinde nasıl bir stratejiyle hareket edeceğinizi bilmek. İşte sizin için yol haritası.

 • Yandex Navigasyon yeni reklam modeli “Dijital Billboard”ları tanıttı

  Türkiye’nin en popüler navigasyon uygulaması Yandex Navigasyon, dijital reklamcılık alanında “ilkler”e imza atmaya devam ediyor. Son dönemde lokasyon bazlı reklam çalışmalarına öncülük yapan Yandex, dijital iletişime navigasyonda daha farklı bir boyut getiren lokasyon bağımsız “Dijital Billboard” adlı yeni reklam modelini tanıttı.

 • Teknoloji Desteği Reklam Verimini Arttıracak

  31 Mayıs tarihinde Point Otel Barbaros’ta gerçekleştirilen ve 150’nin üzerinde katılımcının yer aldığı Adform İstanbul Summit etkinliğinde Genel Veri Koruma Tüzüğü (GDPR) hakkında bilinmesi gerekenler, DSP’lerde yapay zeka kullanımı gibi pek çok kritik konu ele alındı.

 • 136

  2018’de Uzak Durulması Gereken 5 Kötü SEO Alışkanlığı

  SEO çalışmaları, aynı zamanda site yapısında düzenlilik sağlar. Ayrıca içerik de önemlidir. Karşınızda bilinen SEO kriterleri haricinde yapmamamız gereken beş SEO hatası.

 • 102

  Reklam gurusundan ajanslara ve reklamverenlere uyarılar

  Reklam dünyasının en saygın isimlerinden, 74 yaşındaki Sir John Hegarty, Hindistan’da düzenlenen Star Re.Imagine Awards töreni sonrasında tüm reklamcıların okuması gereken harika bir konuşma yaptı.

 • IAB: 2017’de dijital reklam yatırımları televizyonun alanını geçti

  Yüzyılın başlarında birçok geleneksel pazarlamacı ve reklamcının adeta üvey evladı gibi gördüğü dijital reklamlar bugün artık pazarlama dünyasının popüler çocuğu. Mobil de olmak üzere dijital reklam gelirleri ise ilk kez 2017’de geleneksel reklamın baş oyuncusu televizyonu solladı.

 • 168

  Google AdWords daha fazla kullanıcıya ulaşan yeni formatını duyurdu

  Google AdWords paylaştığı blog gönderisinde YouTube’daki video kampanyalarının erişimini yükselten yeni video formatını duyurdu. Outstream Video Ads ismindeki bu yeni format, özellikle mobil dünya için tasarlandı.