• 37

  Arçelik’te CDO ataması

  2016’da dijital dönüşüm programına başlayan Koç Holding, bu kapsamda holding şirketlerine dijitalden sorumlu yöneticiler atamaya başladı.

 • 307

  Bir şirkete neden CDO lazım?

  Dijital dönüşüm sonsuz bir yolculuktur. Dijital dönüşüm süreçleri var olduğu sürece CDO da var olacak demektir. Şimdiden dünyada 4 bine yakın CDO ataması yapılmış olması bunun en iyi göstergesi.

 • CDO'lar artık zorunluluk
  455

  Dijital dönüşüm liderleri CDO’lar

  Dünya Gazetesi Yazarı Murat Yıldız, dünyada her geçen gün daha fazla önem kazanan ve şirketlerin gündeminde yer kaplayan Chief Digital Officer(CDO) atamalarını ve şirketlerindeki rollerini yazdı.

 • 477

  Doğuş Otomotiv ‘Dijital Dönüşüm Birimi’ Kurdu

  Doğuş Otomotiv bünyesinde dijital dönüşüm odaklı süreç ve projelerin yönetim ve koordinasyonun sağlanması amacıyla Dijital Dönüşüm birimi kuruldu.

 • CDO'lar artık zorunluluk
  349

  CDO’lar artık zorunluluk

  Hem teknolojiden, hem stratejiden hem de pazarlamadan anlayan dijital liderler olarak tanımlanan CDO’lara ihtiyaç giderek artıyor. Büyük şirketler dijital dönüşümü yakalayıp kazançlarını arttırmak, belediyeler ise şehirleri akıllı bir hale dönüştüre-bilmek için CDO arayışına girdiler.

 • 2018 Senesi Türkiye İçin Dijital Eko-Sistem ve Chief Digital Officer (CDO) Yılı Olacak
  430

  2018 Senesi Türkiye İçin Dijital Eko-Sistem ve Chief Digital Officer (CDO) Yılı Olacak

  CDO Turkey İcra Kurulu Başkanı Bülent Kutlu: Yılın sonlarına yaklaştığımda önümüzdeki senenin iş trendleri tahminlerimi yazdığım bir makaleyi geleneksel bir şekilde yayınlarım. 2018 senesi için tahminlerimi 2 temel başlık üzerine kurdum. Bunlar Dijital Eko-Sistemler ve Dijital Dönüşüm Liderleri (CDO- Chief Digital Officer)

 • Bülent Kutlu: CDO Görevlendirmekte Geç Kalmayın
  363

  Bülent Kutlu: CDO Görevlendirmekte Geç Kalmayın

  CDO Turkey İcra Kurulu Başkanı Bülent Kutlu, Türk şirketlerinin bir an önce dijital dönüşüm süreçlerini tamamlamaları gerektiğini söyledi.

 • Yeni Bir Rol: Chief Digital Officer
  352

  Yeni Bir Rol: Chief Digital Officer

  Bir süredir, global şirketlerde başlayan bir trendle yeni bir rolün kurumsal organizasyonlarda belirmeye başladığını görüyoruz. Bu yeni role Chief Digital Officer (CDO) adı veriliyor.

 • 429

  Tüm CEO’larımızın Dikkatine: CDO (Dijital Dönüşüm Lideri) Atamalarında 2 Yıl İçerisinde Büyük Bir Akım Başlayacak

  Dünyanın önemli danışmanlık şirketlerinden PwC , 2016 yılı için The 2016 Chief Digital Officer Study çalışmasını yayınladı. Bu çarpıcı çalışma yakın bir zamanda CDO’lar için yapılan farklı yaklaşımlardaki tartışmaları daha da alevlendirecek gibi görünüyor.

 • Bursalı şirketler ‘Dijital Dönüşüm Direktörü’ne hazır mı? 3
  1047

  Bursalı şirketler ‘Dijital Dönüşüm Direktörü’ne hazır mı?

  İşletmeler için dijital süreçler bugün itibariyle yararlanılan yan bir alan olmaktan çıktı ve stratejik bir konu haline geldi. İşletmelerin üretim, tedarik, pazarlama, satış ve insan kaynakları süreçleri dijital süreçlerden dramatik biçimde etkileniyor. Gelecek planlamasına, vizyonuna ve değişim cesaretine sahip şirketler bu yeni durumun önlemini almaya ve yeni ekosisteme uyum sağlamaya başladılar. Bu yeni durumun ciddiyetinin farkındaki şirketler, dijitalleşmeye daha derinlikli, organize ve iş süreçlerini yeniden planlayacak düzeyde köklü yaklaşıyorlar. Bu nedenledir ki bu şirketler organizasyon planlarında artık yeni bir pozisyon üretmiş durumdalar: Dijital Dönüşüm Direktörü (Chief Digital Officer-CDO) Dünyadaki ilk CDO ataması 2005 yılında gerçekleşti ve Jason Hirschhorn MTV tarafından...