• Dijital dönüşüm liderleri yükseliyor

  KPMG’nin 2018 Küresel CIO Araştırması açıklandı. Dünyanın en büyük BT araştırması, teknoloji liderliğinin daha geniş bir alanı kapsamaya başladığını, şirketlerde CIO’nun görevinin değiştiğini ortaya koyuyor. ‘Dijital dönüşüm lideri’ olarak tanımlanan CDO atamalarında artış göze çarpıyor. Araştırmaya katılan Türk şirketlerin yüzde 52’si de bir ‘Dijiital Dönüşüm Lideri’ olduğunu söylüyor.

 • Topluluğunuzu nasıl alırsınız?

  Veriyi anlamlandırma sonrası çalışmaların odağına yerleşen topluluk yönetiminin tekrar taçlandırılma zamanı geldi.

 • Dijital ve Dönüşüm

  Elbette dönüşüm çok boyutlu bir olgu ve dijitalin dışında kalan yanları, yönleri de var. Peki nedir bu dijital sıfatını önemli kılan ve dönüşümün kalıbını oluşturmasını sağlayan?

 • Polisan’da İşçiler Endüstri 4.0’a Yenildi

  Polisan KAP’a yaptığı açıklamada, Gebze’de bulunan yeni fabrikasının “teknoloji ve otomasyona dayalı olarak çalışacağını” bu nedenle toplu işçi çıkarılacağını açıkladı.

 • Türkiye’den dijital manzaralar: Dönüşümü yönetmek

  Brand Week Istanbul'da gerçekleşen "Türkiye’den Dijital Manzaralar: Dönüşümü Yönetmek" başlıklı panelde Türkiye'de dijital dönüşümün yönetilmesi konusunda görüşler paylaşıldı.

 • 34

  2019’un dijital trendleri neler olacak?

  Dijital Dönüşüm Danışmanı ve Me Consultancy kurucusu Murat Erdör, 2019 yılında dijital alanda öne çıkacak trendleri açıkladı.

 • Özcan Yazıcı ile ‘Bugünün Ötesi’ne yolculuk

  Bursa İnternet Gazetecileri Derneği (BUİGDER) Özcan Yazıcı'nın katılımı ile "Bugünün Ötesi" başlığıyla 30 Ekim 2018 tarihinde saat 19:30'a Karaman Dernekler Yerleşkesi Konferans Salonu'nda özel bir söyleşi düzenliyor.

 • 37

  Blockchain ve Rekabet Özgürlüğü

  Blockchain teknolojisi, tüketicilere biriken dijital itibarları dahil tüm verilerinin sahipliğini bir platformdan diğerine transfer imkânı tanıyor. Değiştirme maliyeti sıfıra indirgendiğinde doğal olarak tüketicilere daha iyi bir deneyimi daha uygun fiyata sunan çözümler tercih edilecektir.

 • Dijital Dönüşüm Liderlik Gerektirir

  Zaman, geçmişte değişim ve dönüşümün kilit aktörüydü. Günümüzde ise zamansallık etkilerinin beklenmesi olası değil çünkü teknoloji hiç olmadığı kadar hızlandığı için şirketlerin ve bireylerin teknolojiye uyum sağlama becerisi yavaşlamakta. Çözüm ise etkili ve dijital liderlikten geçiyor.

 • Alibaba ve Sektörün Geleceği

  Alibaba 2014 yılının Eylül ayında dünyanın en büyük halka arzını gerçekleştirerek manşetlere damga vurdu. Bugün şirket piyasa değeriyle ilk 10 global şirket arasında, global satışlarda Walmart’ı geride bıraktı ve dünyadaki tüm büyük pazarlara girdi. Kurucusu Jack Ma’nın ismini ise artık duymayan kalmadı.