• 37

  İnternette sesli pazarlama dönemi

  Geçtiğimiz yıllarda, sanal dünyanın yıldızı videolardı. YouTube’ın baş döndürücü yükselişi, pazarlama dünyasını da video formatına yönlendirmişti. Ancak, video sayısı insanların izleme kapasitelerinin çok üstüne çıktı. Dolayısıyla, video formatının etkinliği azalmaya başladı.

 • Günlük hayat neye benzeyecek?

  Değişmemeyi, uzun süreli ‘aynılık’ları hoşnutsuzlukla karşılar hale geliyoruz. Değişim, dönüşüm müptelaları olarak geleceğe yürüyoruz.

 • 24

  Bir Yazılım Olarak Demokrasi

  Demokrasi talebi ve ihtiyacı olan kurum ve kuruluşların karar alma ve seçim süreçlerinde demokrasi araçlarını denemesi, kullanması ve topluma iyi örnekler oluşturması için çaba göstermesi gerekiyor. Şimdi kar amacı gütmeyen kurumlar tarafından geliştirilen dijital demokrasi araçlarından bazılarına göz atalım...

 • Bülent Kutlu: Şirketler özüne dönecek

  Dijital çağda şirketler özellikle rekabetçi olmadıkları satın alma, muhasebe gibi alanlarda maliyetleri azaltmak için stratejik işbirliğine gidiyor. Böylece, firmalar asli görevlerine odaklanarak diğer işleri uzmanlarına bırakıyor. CDO Turkey İcra Kurulu Başkanı ve Danışman Bülent Kutlu, bu dijital ekosistemleri kurabilen firmaların ayakta kalabileceğini düşünüyor.

 • Marka hikayenizi en iyi kullanıcı deneyiminiz anlatır

  Markalar aynı insanlar gibi hayatın içinden, yaşayan varlıklar ve kendi hikayeleri var. Markaları değerli kılansa kullanıcıların bu hikayelerle kurdukları bağlar. Marka hikayeleri markaların yaşamı boyunca sürer ve müşterileriyle aynı değerleri paylaşan markalar daha başarılı hikayeler yazmaya devam eder.

 • Dijital kampanyalarda güvenilir reyting ölçümü nasıl yapılır?

  Nielsen Medya Türkiye Genel Müdürü ve Orta Avrupa İş Geliştirme Direktörü Erdem Tolon, kendilerinin geliştirdiği yeni bir dijital kampanya ölçümlendirme yöntemini tanıttı. Digital Ad Ratings adı verilen yöntem, bağımsız ve güvenilir reyting ölçümünün kapılarını aralıyor.

 • 43

  Eczacıbaşı’nın ‘StartUp’ Modeli Bursalı Şirketlere Neden Örnek Olmasın?

  Eczacıbaşı Topluluğu, bir süre önce “Geleceğin Gücü” adını verdiği bir programı hayata geçirdi. Bu program aynı zamanda Türkiye’nin ilk çok merkezli kurumsal inovasyon ve girişimcilik programı olma özelliği taşıyor. Eczacıbaşı'nın hayata geçirdiği ve startup'ları desteklemeyi hedefleyen bu program şirketlerin dijital dönüşüm süreçlerini nasıl yönetmeleri gerektiği konusunda da başarılı bir örnek...

 • 52

  Geleceğin dijital iş yeri trendleri

  Bilişsel teknolojiler, değişen insan kaynakları stratejileri, dijital performans yönetimi ve daha fazlası… Sonuç olarak, çalışanlar arasındaki yaratıcılık, etkileşim ve iletişim sınırları ortadan kaldıran dijital iş yerlerine dönüşüm. Simternet kurucusu ve CEO’su Ataol Ay, son döneme damgasını vuran Digital Workplace yani Dijital İş Yeri trendleri açıkladı.

 • 88

  Türkiye’de girişimcilik ekosistemi nasıl gelişir?

  Digital Age Dergisi, Haziran 2018 sayısında girişimcilik ruhunun beslenmesi, yerli-yabancı yatırımcıların cezbedilmesi, startup ekosisteminin ve ekonomisinin geliştirilmesi için neler yapmak gerektiğini analiz etti ve ardından bu konuda uzman isimlere görüş ve önerilerini sordu.

 • 62

  2018 yılının Startup Dostu şirketleri belli oldu

  Startup Dostu şirketler 2018 listesi belli oldu.