• İsmail Durgun: Alışılmışın dışında düşünmek zorundayız

  Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) ve Bursa Uludağ Üniversitesi işbirliği ile organize edilen “Fütürizm” konulu seminer, Prof. Dr. M. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 • Verbis Sistemi Nedir? Detaylı ve Örneklerle Anlatım

  6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 2016 yılı itibariyle yürürlüğe girmiştir. Bu kanun ile kişisel verilerin kullanılmasında uyulacak ilkeler belirlenmiştir. Gerçek veya tüzel kişilerin veri kullanmasında nasıl yol izleneceği ve kişisel veri envanteri oluştururken dikkat edilecek hususlar detaylı olarak düzenlenmiştir. Kişisel verilerin kullanımı ile ilgili işlemleri yürütmek üzere Kişisel Verileri Koruma Kurumu yetkilendirilmiştir. Gerçek veya tüzel kişilerin kullanmak istedikleri veriler için kuruma bildirimde bulunmaları gerekmektedir. Bu bildirimlerde kişisel verilerin hangi amaçla kullanılacağı, nasıl muhafaza edileceği, kullanıldıktan sonra nasıl silineceği gibi ölçütlerin açıkça belirtilmesi gerekmektedir. Gerçek veya tüzel kişilerin başvurularının onaylanması sonrasında Verbis sistemi üzerine kullanıcı tanımlaması yapılmaktadır. Verbis Sistemi Kullanımı...

 • 552

  Dev Startup’ların Yeni Kabusu

  Geçtiğimiz hafta Uber’in halka arzı sonrası oluşan yeni durumun yarattığı hayal kırıklığı sonrası akıllara daha önce de gelen şu soru geldi: Startup’lar için en iyi final gerçekten halka arz mı?

 • 239

  Amazon Çin’den çekilme kararı aldı

  Amazon'dan yapılan açıklamada, Temmuz ayında Amazon.cn adresli Çin mağazasının yerel alışverişlere kapatılacağı ifade edildi.

 • 397

  Dijital vatandaşlık nedir?

  Dijital vatandaş bilgi ve iletişim kaynaklarını kullanırken eleştirebilen, online davranışlarının etik sonuçlanırını bilen, ahlaki online kararlar alabilen, teknolojiyi kötüye kullanmayan, dijital dünyada iletişim kurarken ve işbirliği yaparken doğru davranışı teşvik eden vatandaştır.

 • Dijital Dönüşümde Altın Nokta: İnsan

  İster dijital, ister organizasyonel, ister de stratejik olsun; her türlü dönüşümün insanla ilişkili olduğunu net bir şekilde anlamamız gerekiyor. İnsanın bu süreçleri benimsemesini ve hayata geçirmesini kolaylaştırmak için de çalışanları derinlemesine anlayıp tüm süreci onları “heyecan alanına” çekecek şekilde kurgulamak gerekiyor.

 • 299

  Bir sonraki iş görüşmenizi robotla yapabilirsiniz

  Furhat Robotics tarafından geliştirilen büst şeklindeki robot Tengai, insanlarla gerçekçi bir şekilde etkileşim kurabiliyor.

 • Mühendis adaylarına dijital dönüşüm eğitimi

  Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) ile Uludağ Üniversitesi arasında 2010 yılından beri üniversite-sanayi işbirliği kapsamında devam eden seminerler dizisinin, 2019 bahar döneminin ikincisi “Dijital Dönüşüm: Mühendislik ve teknoloji yönetimi” üzerine gerçekleşti.

 • 279

  ’13-24 yaş arası bireyler dijital bağımlılık kıskacında’

  Tablet, akıllı telefon ve bilgisayar başında geçirilen zamanın artmasıyla ortaya çıkan dijital bağımlılık, özellikle 13-24 yaşlarındaki çocuk ve gençleri tehdit ediyor.

 • Bursa Model Fabrika Hizmete Açıldı

  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye ekonomisinin lokomotifi Bursa’yı yeni sanayi devrimine taşıyacak olan projelerine bir yenisini daha ekledi. BTSO’nun Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı işbirliğinde hazırladığı, ‘Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi’ (Model Fabrika), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın katılımıyla hizmete açıldı.