• Bursa Model Fabrika Hizmete Açıldı

  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye ekonomisinin lokomotifi Bursa’yı yeni sanayi devrimine taşıyacak olan projelerine bir yenisini daha ekledi. BTSO’nun Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı işbirliğinde hazırladığı, ‘Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi’ (Model Fabrika), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın katılımıyla hizmete açıldı.

 • Robotlar yakın gelecekte hangi meslekleri yok edecek?

  Yakın tarihte işçiler ve ara yönetim kadrolarında ciddi bir dijital dönüşüm söz konusu olacak ve pek çok meslek tarih olacak. Ancak beyin gücüne ve yaratıcılığa dayalı işlerin daha da önem kazanacağı bir döneme gireceğiz. Peki hangi meslekler geçerliliğini yakın zamanda kaybedecek?

 • Türkiye’nin yeni otoyolu: Dijital Dönüşüm

  Bu yıl altıncısı düzenlenen Microsoft Teknoloji Zirvesi, teknoloji dünyasının başarılı isimlerini ve ilham veren dijital dönüşüm projelerini 7 Mart’ta İstanbul’da buluşturdu. Haliç Kongre Merkezi’nde tüm gün süren zirvede uzmanların gözünden dijital dönüşüm, siber güvenlik, yeni nesil teknolojiler ve sektörel çözümlerle ilgili en yeni gelişmeler ele alındı. Teknoloji Deneyim Merkezinde ise yeni teknolojiler katılımcılara tanıtıldı.

 • Yapay zekâ dijital pazarlamayı nasıl değiştirecek?

  Yapay zekâ, markaların tüketicilerle nasıl etkileşime girdiği ve pazarlama stratejilerinin nasıl yönetildiği konusunda büyük bir fark yarattı. Bu kadar hızlı değişen bir ortamda, geleceğin neler beklediğini tahmin etmek gerçekten zor.

 • Pazarlama Stratejilerinizi Akıllandırın

  Pazarlamada sosyal medya başta olmak üzere internetten elde edilen verilerle müşterileri daha iyi tanımak ve anlamak mümkün. Yapay zekâ teknolojileri, her geçen gün daha fazla gelişerek markalarla müşterileri arasında yeni nesil bir samimiyet yaratıyor. Markaların bu samimiyeti doğru bir şekilde ilişkilendirerek çözüm yolunda yeni yöntemler geliştirmeleri gerekiyor.

 • TBV ve SAS “Dijital Teknoloji Geliştiriciler” Projesini Başlattı

  Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) ile SAS, Türkiye Dijital Zekasıyla Kalkınacak sloganıyla “Dijital Teknoloji Geliştiriciler” projesi kapsamındaki işbirliklerini duyurdular.

 • 46

  StartUp’lar: Girişimciliğin Göz Bebekleri

  Ekonomi toprağında filizlenen yeni girişimler olan start-up’lar, hızla boy atıyor. Start-up’ların ekonomi ve girişimcilik için taşıdığı öneme vurgu yapan Çankaya Üniversitesi TTO Şirketleşme ve Girişimcilik Birimi Koordinatörü Dr. Begüm Şahin, “ekosistemin hızlı büyüyen çocuklarını” mercek altına aldı.

 • 51

  Dijital dünyada yeni trend etik olmak

  Son yıllarda dijital dünyada çok fazla bilgi içerisinde kaybolmaya başladık. Dijital dünyada bilgi kirliliği içerisinde nefret söylemi, siber zorbalık ve dezenformasyondan sıkılan insanlar, bu sene etik olmanın trend olacağını söylüyor.

 • Sanayide dijital dönem

  Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Endüstri 4.0/Dijital Dönüşüm Platformu tarafından düzenlenen paneller dizisinin üçüncüsü, 'Dijital Dönüşüm Yol Haritası' başlığıyla BUSİAD Evi'nde gerçekleştirildi.

 • Dijital dönüşümde büyük düşün, küçük başla, hızlı ol

  Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Endüstri 4.0/Dijital Dönüşüm Platformu tarafından düzenlenen paneller dizisinin üçüncüsü, "Dijital Dönüşüm Yol Haritası" başlığıyla BUSİAD Evi'nde gerçekleştirildi.