• Bursa Model Fabrika Hizmete Açıldı

  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye ekonomisinin lokomotifi Bursa’yı yeni sanayi devrimine taşıyacak olan projelerine bir yenisini daha ekledi. BTSO’nun Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı işbirliğinde hazırladığı, ‘Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi’ (Model Fabrika), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın katılımıyla hizmete açıldı.

 • Robotlar yakın gelecekte hangi meslekleri yok edecek?

  Yakın tarihte işçiler ve ara yönetim kadrolarında ciddi bir dijital dönüşüm söz konusu olacak ve pek çok meslek tarih olacak. Ancak beyin gücüne ve yaratıcılığa dayalı işlerin daha da önem kazanacağı bir döneme gireceğiz. Peki hangi meslekler geçerliliğini yakın zamanda kaybedecek?

 • Türkiye’nin yeni otoyolu: Dijital Dönüşüm

  Bu yıl altıncısı düzenlenen Microsoft Teknoloji Zirvesi, teknoloji dünyasının başarılı isimlerini ve ilham veren dijital dönüşüm projelerini 7 Mart’ta İstanbul’da buluşturdu. Haliç Kongre Merkezi’nde tüm gün süren zirvede uzmanların gözünden dijital dönüşüm, siber güvenlik, yeni nesil teknolojiler ve sektörel çözümlerle ilgili en yeni gelişmeler ele alındı. Teknoloji Deneyim Merkezinde ise yeni teknolojiler katılımcılara tanıtıldı.

 • TBV ve SAS “Dijital Teknoloji Geliştiriciler” Projesini Başlattı

  Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) ile SAS, Türkiye Dijital Zekasıyla Kalkınacak sloganıyla “Dijital Teknoloji Geliştiriciler” projesi kapsamındaki işbirliklerini duyurdular.

 • Sanayide dijital dönem

  Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Endüstri 4.0/Dijital Dönüşüm Platformu tarafından düzenlenen paneller dizisinin üçüncüsü, 'Dijital Dönüşüm Yol Haritası' başlığıyla BUSİAD Evi'nde gerçekleştirildi.

 • Dijital dönüşümde büyük düşün, küçük başla, hızlı ol

  Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Endüstri 4.0/Dijital Dönüşüm Platformu tarafından düzenlenen paneller dizisinin üçüncüsü, "Dijital Dönüşüm Yol Haritası" başlığıyla BUSİAD Evi'nde gerçekleştirildi.

 • UHKİB Dijital Dönüşüme Hazırlanıyor

  Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) Ticaret Bakanlığı’nın UR-GE desteği ile başlattığı, ‘Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektöründe Endüstri 4.0 Entegrasyonu’ Projesinin ikinci eğitimi olan “ Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektöründe Endüstri 4.0 Uygulamaları” 7 Şubat 2019 Perşembe günü Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Hizmet Binasında düzenledi.

 • ‘Dijitalleşme Yolunda Türkiye’ için en kritik üç kriter

  Dijital Türkiye Platformu (DTP), PwC Türkiye ile birlikte hazırlanan 'Dijitalleşme Yolunda Türkiye' raporunun sonuçlarını açıkladı. Rapor, Türkiye için dijitalleşme yolunda en önemli üç kritere odaklanıyor; bağlanabilirlik, siber güvenlik ve yapay zekâ.

 • Dijital Dönüşüm: Artık Ciddi Olabilir Miyiz?

  Şirketleri dijital dönüşümü gerçekten başarmak istiyorlarsa bunu bir pazarlama faaliyetinden çıkartmak zorundalar. Dijital dönüşüm bitiş çizgisi değildir, başlangıç noktasıdır. Bu yüzden sürdürülebilir bir dijital dönüşüm stratejisi oluşturulması gerekmektedir. Sonsuz bir yolculuk başlamak üzere.

 • Kosgeb 5 Milyon TL’ye Kadar Destek Veren Teknoyatırım Programını Başlattı

  Yeni Girişimcilik ve İş Birliği programlarının duyurulmasının ardından bu kez sıra Kosgeb’in Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı olan Teknoyatırım’a geldi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bu program ile Ar-Ge sonucu ortaya çıkan ürünlerin ticarileşmesini destekleyeceklerini ifade ederek, “Orta yüksek ve yüksek teknoloji alanındaki ürünlere 5 milyon TL’ye kadar destek vereceğiz.” dedi.