• Dijital ekosistemler ve veri platformları

  Ülkemizde veri odaklı dijital ekosistemlerin kurulması tüm şirketlere kazandırabilir. Özellikle müşteri davranışlarını doğru tahmin etme ve gerçek ihtiyacı anlık olarak saptayabilmek ancak ve ancak birçok taraftan gelen verinin ortak bir alanda toplanması ve toplanan verilerin her bir şirket için anlamlı hale getirilip paylaşılması ile mümkün olacaktır.

 • Bülent Kutlu: Şirketler özüne dönecek

  Dijital çağda şirketler özellikle rekabetçi olmadıkları satın alma, muhasebe gibi alanlarda maliyetleri azaltmak için stratejik işbirliğine gidiyor. Böylece, firmalar asli görevlerine odaklanarak diğer işleri uzmanlarına bırakıyor. CDO Turkey İcra Kurulu Başkanı ve Danışman Bülent Kutlu, bu dijital ekosistemleri kurabilen firmaların ayakta kalabileceğini düşünüyor.

 • Uzak Asya’dan: Büyümeye devam eden Alibaba İmparatorluğu

  Son yıllarda Asya ve Güney Doğu Asya’da gelişmekte olan ülkelere yaptığı yatırımlarla ses getiren ve hepimizin yakından takip ettiği Alibaba bu coğrafyada hızla büyümeye devam ediyor.

 • Dijital Ekonomide Başarılı Olmanın Stratejik Yol Haritası Tartışıldı

  Türkiye’nin önde gelen 500 ‘den fazla Bilişim liderinin katılımı ile, dokuzuncu IDC CIO Summit 2018 zirvesi için Antalya’da bir araya gelerek, “Dijital Ekonomide Başarılı Olmanın Stratejik Yol Haritası” teması altında Türkiye’nin hızla gelişen dijital dönüşümü her aşaması ile tartıştı. 15-17 Nisan tarihleri arasında Regnum Carya’da gerçekleşen etkinlikte, teknoloji, ürün ve hizmet sağlayıcıları ile önde gelen BT liderleri, dijital dönüşümü şekillendiren en son teknolojileri, stratejileri ve önceliklerini tartıştı.

 • Teknolojik gelişmeler yeni ekosistemler oluşturacak

  Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES; 51’inci kez ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlendi. CES kapsamında, dün (11 Ocak) dünyanın önde gelen IT pazar analizi şirketi Context tarafından düzenlenen “CEO Kahvaltısı”nda Teknosa CEO’su Bülent Gürcan konuşma yaptı.

 • Dijital Ekosistemler

  Dijital ekosistemler; doğal ekosistemlerden esinlenmiş, kendi kendini düzenleme, ölçeklenebilirlik ve sürdürülebilirlik özelliklerine sahip, dağıtılmış, uyarlanabilir, açık sosyo-teknik bir sistemdir. Bu yazımızda dijital ekosistemin ne olduğunu, dijital ekosistem uygulamalarını ve başarılı bir dijital ekosistemin anahtarlarını inceledik.