• Seminer Öldü! Yaşasın Webinar!

  Son yıllarda, spesifik iş alanlarında webinarlar gerçekleştirildiğini görüyor, duyuyoruz. Ancak webinar yayınının hangi tarafında olursak olalım, teknolojinin artık sorunsuza yakın şekilde sunduğu fırsatlardan yararlanmanın ve uzaktan var olma ve katılma fırsatlarını değerlendirmenin zamanı çoktan geldi.

 • GİG?

  Dijital devrim, her bir yeni uygulama, platform ve mecra ile de bu pazaryerini yüzbinlerce yeni kaynağa açıyor. Gig Ekonomisi adı verilen bu yeni ekonomik düzende mobil uygulamalar ve internet siteleri üzerinden işveren ve serbest çalışan anında bağlantı kurup taksi hizmetinden proje üretimine kadar geniş çerçevede işler yaptırılabiliyor.

 • AB’de İçerik Üreticilerinin Haklarını Koruyan Düzenlemeyle İlgili Rapor Kabul Edildi

  AB'de bugün yapılan oylamada dijital dünyada haber, müzik veya film gibi yaratıcı içerik üretenlerin haklarını korumayı amaçlayan düzenlemeyle ilgili rapor kabul edildi.

 • İnternet Devi wikiHow’un “Nasıl Yapılır?” Rehberleri Türkçe Yayına Başladı

  Dünyada 17 dilde yer alan, herhangi bir şeyin nasıl yapılacağını dünya üzerindeki tüm internet kullanıcılarına öğretmeyi amaçlayan wikiHow sitesi, bugün 18. dili olan Türkçe olarak açıldı.

 • Bildiğimiz İnternet’in Sonu

  Görünen o ki, bildiğimiz İnternet’in sonuna çoktan geldik. Bundan sonra büyük oranda şirketlerin bize sunduğu ile yetinmek durumunda kalacağız.

 • 110

  Ebeveynlerin yüzde 63’ü çocuklarının internet güvenliğinden endişeli

  Türkiye’de ebeveynlerin yüzde 63’ü internette çocuklarına yönelik tehditlerin arttığını düşünüyor. Üçte biri ise çocuklarının internette yaptıklarını veya gördüklerini kontrol edemediklerini hissettiğini belirtiyor.

 • 2018 İnternet Trendleri Rapaoru’ndan öne çıkan başlıklar

  Ünlü risk sermayedarı Mary Meeker, her yıl yayımladığı internet trendleri raporunun 2018 sürümünü geçtiğimiz günlerde sundu.

 • 104

  Başka bir internet mümkün mü?

  Bugün herkes kendi günahlarını, interneti reklama bağımlı hale getirmiş olmalarını, insanların özel hayatının gizliliğini tehlikeye atan veri toplama arzularını, daha yüksek kârlar için devletlerle yaptıkları anlaşmaları hevesle itiraf ediyor. Peki bu noktadan sonra nereye dönülebilir?

 • 176

  Web’in Babası Berners-Lee: İnternet tehdit altında, birleşelim

  World Wide Web’in mucidi Sir Tim Berners-Lee herkesin kullanmasına değecek bir internete ulaşmak için neler yapılabileceğini yazdı: Bir zamanlar seçkin bloglar ve web sitelerinden oluşan ağ şimdilerde birkaç baskın platformun ağır gücü altında sıkışmış durumda. Ağ’ın korkularımızı büyültüp ayrımlarımızı derinleştirmektense, hayallerimizi gerçekleştirip umutlarımızı yansıtmasını istiyorum.

 • Warmhaus Dijital Uygulamalarıyla Fark Yaratıyor

  İklimlendirme sektöründeki 20 yılı aşkın tecrübesiyle ürünlerini 30’dan fazla ülkeye ihraç eden sektörün global oyuncusu Warmhaus, sektöre teknoloji konusunda öncülük etmeye devam ediyor. Teknoloji kullanımını üretim ile sınırlı tutmayan Warmhaus; Warmhaus Partner, Warmhaus Tüketici, ve Warmhaus Servis Kombi uygulamaları bu tüketici ve iş ortakları ile buluşturarak hizmet kalitesini yükseltmeye devam ediyor.