• Warmhaus Dijital Uygulamalarıyla Fark Yaratıyor

  İklimlendirme sektöründeki 20 yılı aşkın tecrübesiyle ürünlerini 30’dan fazla ülkeye ihraç eden sektörün global oyuncusu Warmhaus, sektöre teknoloji konusunda öncülük etmeye devam ediyor. Teknoloji kullanımını üretim ile sınırlı tutmayan Warmhaus; Warmhaus Partner, Warmhaus Tüketici, ve Warmhaus Servis Kombi uygulamaları bu tüketici ve iş ortakları ile buluşturarak hizmet kalitesini yükseltmeye devam ediyor.

 • Blockchain destekli mesajlaşma uygulaması SuchApp, Türkiye’de

  Blokchain destekli, çok kanallı mesajlaşma platformu SuchApp, Türkiye pazarına girdi. 178 ülkede, 16 planlanmış yerel sürümüyle görücüye çıkan SuchApp’ın beş yıl içerisinde dünyada 400 milyonu aşkın aktif kullanıcıya ulaşarak, ilk beş mesajlaşma uygulamasından birisi olması hedefleniyor. 1,5 milyon doları aşan geliştirme yatırımıyla hayat bulan SuchApp’ın bu hedefine ulaşması için 40 milyon dolar yatırım yapılacak.

 • Uygulamalarınız sizi dinliyor olabilir

  İddialara göre birçok mobil oyun, mikrofon aracılığı ile kullanıcıları dinliyor.

 • Kaza anında hayat kurtaran uygulama 2
  1244

  Kaza anında hayat kurtaran uygulama

  Trafik kazaları hiç arzu edilmese de hayatın bir gerçekliği. SOSmart isimli uygulama trafik kazası gibi dakikaların önemli olduğu acil durumlarda kazayı algılayıp önceden belirlenmiş kişilere konum bilgisini gönderiyor. Türkiye genelinde, 9 günlük Ramazan Bayramı tatili boyunca trafik kazalarında 132 kişi öldü, 480 kişi de yaralandı. Alınan tüm önlemlere ve uyarılara rağmen kazalar ne yazık ki önlenemiyor. Ancak bugün teknoloji ve dijital uygulamalar, hayat kurtarmak için çok önemli olan acil durum ve dakikalar içerisinde ciddi çözümler getirebiliyor. Acil servis numaraları önemli olsa da kaza anlarında kazazedelerin bu numaraları aramaya durumları ve fırsatları olamayabiliyor. İşte böyle durumlarda kaza yerinin bir an önce...