• 75

  Bursa Büyükşehir’den E-Devlet Platformunda 4 Yeni Hizmet Daha

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında e-Devlet’te 4 yeni hizmet daha kullanıma açıldı.

 • 156

  Vergi idarelerinde dijitalleşme

  Vergi idareleri, risk ve hedef denetimlerini değerlendirmek için veri tabanlı komplike teknikleri artan şekilde benimserken, şirketlerin daha fazla sayıda ülke vergi idaresine dijital vergi beyannamesi ve belge sunması bekleniyor.

 • 166

  Vergide elektronik dönüşüm kapsamı genişliyor

  Son günlerde Gelir İdaresi Başkanlığı’nın vergi uygulamalarındaki elektronik dönüşüm sürecini hızlandırdığını görüyoruz. Başkanlık, 6 Nisan 2018 tarihinde e-Arşiv, e-Fatura ve e-İrsaliye uygulamalarına ilişkin kayıtlı kullanıcı kapsamının genişletilmesi ve ilave açıklamalar yapılması amacıyla hazırladığı tebliğ taslaklarını yayımladı.

 • 140

  Teknoloji geliştirme bölgeleri 81 ilde kurulacak

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü,"81 ilin tamamında teknoloji geliştirme bölgesi kurmayı amaçlıyoruz" dedi.

 • 177

  E-Devlet’te bir yenilik daha geliyor: E-yoklama

  e-Devlet üzerinde geliştirilen “e-Yoklama ve Aile Hekimi İşlemleri Projesi” hizmeti yakında tüm Türkiye'nin kullanımına açılıyor.

 • 256

  Çin halkı topladığı puana göre yaşayacak

  Polislerin suçluları yakalamak için akıllı gözlükler kullandığı Çin'de 2020'den itibaren sosyal puanlama sistemine geçilmesi planlanıyor. Buna göre tüm vatandaşlara puan verilecek, düşük puan alanlara çeşitli cezalar uygulanacak.

 • 309

  İsveç’in Twitter hesabını vatandaşları yönetiyor

  İsveç'in resmi Twitter hesabı, 2011 yılının Aralık ayından bu yana her hafta farklı bir İsveç vatandaşı tarafından yönetiliyor.

 • 358

  İtalya’da dijital dönüşüm yolculuğu

  Birçok Avrupa ülkesi gibi İtalya'da dijital dönüşüm için ciddi adımlar atıyor. Amazon’un uluslararası tüketici işlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Diego Piacentini, 2012 yılında İtalyan Başbakanı için Roma’da çalışmak üzere şirketten iki yıl izin aldı. Başbakan’ın dijital teknoloji ofisinde dijital lider olarak görev yapan Piacentini İtalya'nın dijital dönüşüm sürecine ilişkin planlamaları Medium'a yazdı. İşte o yazısı...

 • 347

  Avustralya dijital kimlik için beta sürüme geçti

  Dijital kimlik sistemine geçmeyi planlayan Avustralya son beta sürümüne geçti. Dijital kimlik platformu, bulut tabanlı depolama sağlıyor.

 • 338

  Kamu sektöründe dijitalleşme

  Dijital dönüşüm özel işletmeler kadar kamu kurumlarının da yakından takip ettiği bir trend olarak karşımıza çıkıyor. Kamuda dijitalleşme meselesi sadece süreçlerin iyileştirilmesi tarafında değil, yeni hizmetlerin geliştirilmesi için de son derece önemli.