• İnternet reklamlarına vergi uygulaması başlıyor

  1 Ocak 2019 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek yeni düzenlemeyle, internet reklamlarının artık vergi kapsamına dahil olduğu açıklandı.

 • Dijital reklamın şifreleri çözülüyor

  ThinkNeuro ve YouthWorks’ün birlikte gerçekleştirdiği ve reklam dünyasına yeniden yön verecek araştırmaya göre “Dijital reklamda maksimum süre ne olmalı?”, “Logo reklamın başında mı gösterilmeli?”, “Reklamlarda duygusal etki nasıl yaratılır?” sorularının cevapları yeniden şekilleniyor.

 • PR ajansı ürünü yeteri kadar tanıtmayan influencer’ı mahkemeye verdi

  Influencer Marketing, son dönemde yükselişteki bir reklam türü. Markalar çok sayıda takipçisi olan ünlüler ve topluluk oluşturmuş olan kişilerin sosyal medya hesapları üzerinden reklam ve tanıtım yapmaları esasına dayanan Influencer Marketing, ABD'de ilginç bir davaya da konu oldu. Anlaşma şartlarına uymayan influencer, hatasını kabul etti ama aldığı parayı iade etmiyor.

 • ABD 2018 ilk yarı dijital reklam yatırımları rekor kırdı

  ABD 2018 ilk yarı dijital reklam yatırımları yüzde 23 artışla 49,5 milyar dolara ulaşarak rekor kırdı.

 • IAB Türkiye 2018 İlk Yarı Dijital Reklam Yatırımları

  2018’in ilk yarı Dijital Reklam Yatırımları IAB Türkiye tarafından açıklandı. IAB Türkiye AdEx-TR ilk 6 ay sonuçlarına göre dijital reklam yatırımları, 2017’nin aynı dönemine oranla yüzde 14 oranında artarak 1.213 Milyon TL’ye ulaştı.

 • Markalar Neden Micro-Influencer’larla Daha Sık Çalışmalı?

  Influencer kelimesi dilimize daha yeni yeni oturmuşken daha farklı ve etkili bir pazarlama taktiği ile karşı karşıyayız: “Micro-Influencer marketing.” Micro-Influencer’lar, influencer’lara nazaran sosyal mecralarda çok daha az takipçi sayısı ve bilinilirliği olan, alanlarında uzman ve sosyal medyayı aktif kullanan kişilerdir.

 • Influencer marketing’de neler önemli?

  Bundan 128 yıl önce, 1890 yılında Cadbury markası, kakao ürününün tanıtımı için reklamlarında Kraliçe Victoria’yı kullandı. Bu çalışma markaların pazarlama kampanyalarında ünlü kullanımının ilk örneklerinden biri olarak kabul ediliyor. İnternet hayatımıza girene kadar TV, gazete gibi geleneksel mecralarla sınırlı kalan bu strateji, dijitalin yükselmesiyle son yıllarda şekil değiştiriyor.

 • 178

  Kriz Döneminde Reklam ve Pazarlama Süreçleri Nasıl Yönetilmeli?

  Kriz dönemlerinde birçok sektörde belirsizlik hakim olur. Yoğun sis bulutu içinde şirketler yön bulmaya çalışır. Karamsarlık ekonomiye hakim olur ve şirketler stres altında donuklaşır. Maliyetleri hesaplamak, üretim ve hizmet süreçlerini planlamak elbette kaçınılmaz olur; ama en büyük yanlış reklam ve pazarlama faaliyetlerini durdurma derecesinde askıya almaktır. Bu, içinde süreçten güçlenerek çıkma gibi büyük fırsatları da barındıran bir imkanı heba etmek anlamına gelebilir. Önemli olan reklam süreçlerini yönetirken kriz günlerinde nasıl bir stratejiyle hareket edeceğinizi bilmek. İşte sizin için yol haritası.

 • Yandex Navigasyon yeni reklam modeli “Dijital Billboard”ları tanıttı

  Türkiye’nin en popüler navigasyon uygulaması Yandex Navigasyon, dijital reklamcılık alanında “ilkler”e imza atmaya devam ediyor. Son dönemde lokasyon bazlı reklam çalışmalarına öncülük yapan Yandex, dijital iletişime navigasyonda daha farklı bir boyut getiren lokasyon bağımsız “Dijital Billboard” adlı yeni reklam modelini tanıttı.

 • Teknoloji Desteği Reklam Verimini Arttıracak

  31 Mayıs tarihinde Point Otel Barbaros’ta gerçekleştirilen ve 150’nin üzerinde katılımcının yer aldığı Adform İstanbul Summit etkinliğinde Genel Veri Koruma Tüzüğü (GDPR) hakkında bilinmesi gerekenler, DSP’lerde yapay zeka kullanımı gibi pek çok kritik konu ele alındı.