• Çöpe Giden Reklam Yatırımları

  Pazarlamacıların kafasında yaptıkları yatırımlara dair soru işaretleri oluşmaya başladı. Bundan bir kaç yıl önce reklamların yayınlandığının ispatı için basit bir ekran görüntüsü yeterliyken, bugün reklamverenlerin daha fazlasını talep etmeleri kesinlikle bir gereklilik.

 • Dijital Reklam Harcamaları 2017’de Yüzde 15,5 Arttı

  2017 yılı Dijital Reklam Yatırımları IAB Türkiye tarafından açıklandı. IAB Türkiye AdEx-TR sonuçlarına göre dijital reklam yatırımları, 2016 yılına göre yüzde 15,5 oranında artarak 2.163 Milyon TL’ye ulaştı.

 • 2017 Medya ve Reklam Yatırımları raporu: Dijital mecralar yükselişte

  Reklamcılar Derneği bugün gerçekleştirdiği bir basın toplantısında Deloitte işbirliğiyle hazırladığı 2017 Medya ve Reklam Yatırımları Raporu’nun detaylarını paylaştı. Raporda toplam medya yatırımlarının bir önceki yıla göre yüzde 6,3 artış gösterdiği görülürken, 8,02 milyar TL olarak gerçekleşen medya yatırımlarında en büyük payı televizyonun alması dikkat çekti.

 • Marka güvenliği için çözüm: AI

  Reklam sahteciliğinin çözümü için yapay zekanın kullanımı konusunda düşünceler kutuplaşırken, Mark Wrighton AI’ın reklam teknolojisinin çekirdeği olduğu görüşünde.

 • 8. MIXX Awards Türkiye Jürisi Belli Oldu

  Dünyada 45 ülkede faaliyet gösteren Interactive Advertising Bureau’nun Türkiye merkezi IAB Türkiye tarafından 8. kez düzenlenecek olan ve düzenlendiği ilk günden beri dijital dünyanın nabzını tutan MIXX Awards Türkiye için başvurular tüm hızıyla devam ediyor.

 • Otomobilinizin ekranında reklam görmeye hazır olun

  Dijital reklamcılığın yeni hedefi otomobillerin ekranları oldu. Yakında ekranlardan dijital, programatik reklamlar görebilirsiniz. Halihazırda dünyanın en çok satış yapan üreticilerinin anlaşma sağladığı süreç yakın zamanda kısıtlı örnekler üzerinden karşımıza çıkabilir.

 • Dijital reklam yatırımları çığ gibi büyüyor!

  PwC ABD’nin hazırladığı rapora göre dijital reklam yatırımları 2017’nin ilk yarısında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23 büyüyerek 40,1 milyar dolara ulaştı. Raporda küçük ve orta ölçekli firmaların dijital reklamcılık yatırımlarındaki artış dikkat çekiyor.

 • Dijital reklam neden yükselişte?

  Sosyal medya ve dijital reklamcılık günümüzde reklam verenler için en ucuz ortamı sunuyor. Dijital reklamcılığın neden yükselişe geçtiğini gelin birlikte özetleyelim...

 • Dijitalde Güvenli Reklam Platformu Kuruldu

  IAB Türkiye, Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği, markaları ve dijitale yapılan reklam yatırımlarını korumak amacıyla Dijitalde Güvenli Reklam Platformu’nu (GÜR) kurdu. Bu güçbirliği reklamverenlere, yayıncılara ve ajanslara önemli yararlar sağlayacak.

 • Reklam endüstrisi dijital dönüşüme uğruyor

  Reklam endüstrisi, dijital teknolojiler ile birlikte yeni çağa adım atıyor. Tıpkı robotik teknolojilerin sanayide gelir-gider dengesini değiştirmesi gibi reklam endüstrisinde de bu değişim hızlanarak devam ediyor.

Araç çubuğuna atla