• Yandex Navigasyon yeni reklam modeli “Dijital Billboard”ları tanıttı

  Türkiye’nin en popüler navigasyon uygulaması Yandex Navigasyon, dijital reklamcılık alanında “ilkler”e imza atmaya devam ediyor. Son dönemde lokasyon bazlı reklam çalışmalarına öncülük yapan Yandex, dijital iletişime navigasyonda daha farklı bir boyut getiren lokasyon bağımsız “Dijital Billboard” adlı yeni reklam modelini tanıttı.

 • Teknoloji Desteği Reklam Verimini Arttıracak

  31 Mayıs tarihinde Point Otel Barbaros’ta gerçekleştirilen ve 150’nin üzerinde katılımcının yer aldığı Adform İstanbul Summit etkinliğinde Genel Veri Koruma Tüzüğü (GDPR) hakkında bilinmesi gerekenler, DSP’lerde yapay zeka kullanımı gibi pek çok kritik konu ele alındı.

 • IAB: 2017’de dijital reklam yatırımları televizyonun alanını geçti

  Yüzyılın başlarında birçok geleneksel pazarlamacı ve reklamcının adeta üvey evladı gibi gördüğü dijital reklamlar bugün artık pazarlama dünyasının popüler çocuğu. Mobil de olmak üzere dijital reklam gelirleri ise ilk kez 2017’de geleneksel reklamın baş oyuncusu televizyonu solladı.

 • Çöpe Giden Reklam Yatırımları

  Pazarlamacıların kafasında yaptıkları yatırımlara dair soru işaretleri oluşmaya başladı. Bundan bir kaç yıl önce reklamların yayınlandığının ispatı için basit bir ekran görüntüsü yeterliyken, bugün reklamverenlerin daha fazlasını talep etmeleri kesinlikle bir gereklilik.

 • Dijital Reklam Harcamaları 2017’de Yüzde 15,5 Arttı

  2017 yılı Dijital Reklam Yatırımları IAB Türkiye tarafından açıklandı. IAB Türkiye AdEx-TR sonuçlarına göre dijital reklam yatırımları, 2016 yılına göre yüzde 15,5 oranında artarak 2.163 Milyon TL’ye ulaştı.

 • 2017 Medya ve Reklam Yatırımları raporu: Dijital mecralar yükselişte

  Reklamcılar Derneği bugün gerçekleştirdiği bir basın toplantısında Deloitte işbirliğiyle hazırladığı 2017 Medya ve Reklam Yatırımları Raporu’nun detaylarını paylaştı. Raporda toplam medya yatırımlarının bir önceki yıla göre yüzde 6,3 artış gösterdiği görülürken, 8,02 milyar TL olarak gerçekleşen medya yatırımlarında en büyük payı televizyonun alması dikkat çekti.

 • Marka güvenliği için çözüm: AI

  Reklam sahteciliğinin çözümü için yapay zekanın kullanımı konusunda düşünceler kutuplaşırken, Mark Wrighton AI’ın reklam teknolojisinin çekirdeği olduğu görüşünde.

 • 8. MIXX Awards Türkiye Jürisi Belli Oldu

  Dünyada 45 ülkede faaliyet gösteren Interactive Advertising Bureau’nun Türkiye merkezi IAB Türkiye tarafından 8. kez düzenlenecek olan ve düzenlendiği ilk günden beri dijital dünyanın nabzını tutan MIXX Awards Türkiye için başvurular tüm hızıyla devam ediyor.

 • Otomobilinizin ekranında reklam görmeye hazır olun

  Dijital reklamcılığın yeni hedefi otomobillerin ekranları oldu. Yakında ekranlardan dijital, programatik reklamlar görebilirsiniz. Halihazırda dünyanın en çok satış yapan üreticilerinin anlaşma sağladığı süreç yakın zamanda kısıtlı örnekler üzerinden karşımıza çıkabilir.

 • Dijital reklam yatırımları çığ gibi büyüyor!

  PwC ABD’nin hazırladığı rapora göre dijital reklam yatırımları 2017’nin ilk yarısında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23 büyüyerek 40,1 milyar dolara ulaştı. Raporda küçük ve orta ölçekli firmaların dijital reklamcılık yatırımlarındaki artış dikkat çekiyor.