• Kurumsal iletişim için en iyi uygulamalar

  Dijital dönüşüm çağında artık çoğu veri buluta taşırken, kurumsal iletişim teknolojilerinde de yeni uygulamalar dikkat çekiyor. Peki şirketler 2018 yılında hangi iletişim teknolojilerinin etkisinde kalacak?

 • 11

  Reuters Raporu: 2018’de medyayı neler bekliyor?

  Reuters Enstitüsünün “Gazetecilik, Medya ve Teknoloji Trend ve Öngörüleri 2018” başlıklı raporuna göre medyacıların bu sene üç temel gündemi olacak: Sahte haber, yapay zekâ ve platformlar.

 • 16

  Yakında markete gittiğinizde tüm çalışanlar robot olacak

  Bu robot insanların yerini almaya aday ama bunun için biraz erken, o yüzden asistanlıkla başlayacak...

 • 18

  Otomobil dünyasının dijital değişimi

  2017’deki 30 önemli gelişme üzerinden otomobil dünyasındaki dijital odaklı yaşanan dönüşüme birlikte bakalım.

 • Teknolojik gelişmeler yeni ekosistemler oluşturacak

  Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES; 51’inci kez ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlendi. CES kapsamında, dün (11 Ocak) dünyanın önde gelen IT pazar analizi şirketi Context tarafından düzenlenen “CEO Kahvaltısı”nda Teknosa CEO’su Bülent Gürcan konuşma yaptı.

 • 33

  Çocuklar için kodlama: SQL komutu bilmeyen cahil sayılacak

  ‘Dijital çağın dili’ kodlama artık birçok meslek için hayati önemde. Üstelik makinaların dilini dört yaşında okuma-yazma bilmeyen bir çocuk bile öğrenebiliyor. Peki çocukların kodlama öğrenmesi şart mı? Eğitime nereden ve nasıl başlanmalı? Uzmanlar yanıtladı.

 • 63

  Yeni nesil inşaat satış ve yönetim sistemi: Yapısoft

  İnşaat şirketlerinin iş süreçlerini dijital dünyaya taşımak ve verilerini doğru bir şekilde analiz etmek için yola çıkan Yapısoft, geçtiğimiz Ekim ayında kullanıma sunuldu. 2017 yılının Şubat ayında Bursa’da Ceyhun Sezer Coşkun tarafından kurulan Yapısoft, yeni nesil inşaat satış ve yönetim sistemi olarak karşımıza çıkıyor.

 • 26

  Söz Konusu Dijitalse Turizm Sektörünün Neyi Eksik?

  Otomotivden perakendeye modadan güzelliğe tüm sektörler dijital dünyadaki gelişmelerden sonuna kadar yararlanırken turizmin bu alanda geri kalması beklenemezdi. Merkezinde deneyimin yer aldığı bu sektörde de yeni teknolojiler, tüketicilerin daha zenginleştirilmiş bir hizmet almasına yardımcı oluyor. Bu yazımızda bazı markaların son zamanlarda öne çıkan yeni uygulamalarına değineceğiz.

 • 27

  Norveç’te elektrik devrimi

  Norveç'te çevre dostu otomobillerin toplam satışlar içindeki payı yüzde 52'ye dayandı. 2025 yılından itibaren bu ülkede fosil yakıtla çalışan otomobil satılamayacak.

 • 30

  Booking.com Türkiye’ye dönüyor

  TÜRSAB'ın açtığı dava sonucu Türkiye'deki faaliyetleri durdurulan online rezervasyon portalı boking.com, gerekli düzeltme ve cezaların ödenmesini kabul etti. Booking.com, önümüzdeki aylarda Türkiye rezervasyonlarına başlayacak.