• Rolls Royce elektrikli uçuş için emin adımlarla ilerliyor

  Elektrikli uçuşlar konusunda çalışmalar yaptığı bilinen Rolls Royce son testini de sonuçlandırdı. Amerika Birleşik Devletleri‘nin Indianapolis şehrindeki şirket tesisinde yapılan testlerden başarılı sonuçlar ortaya çıktığı açıklandı.

 • Otomobil dünyasının dijital değişimi 1
  17

  Otomotiv dünyası dijitalleşmeyi İstanbul’da masaya yatıracak

  Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) tarafından her yıl düzenlenen Otomotiv Kongresi bu yıl "Otomotiv Perakendeciliğinde Dijital Dünya" temasıyla 21 Mart 2019 Perşembe günü gerçekleştirilecek.

 • 19

  Elektrikli araç sayısı dünyada 2 milyonu aştı

  Boğaziçi Üniversitesi Enerji Politikaları Araştırma Merkezi ve AVERE Türkiye Elektro Mobilite Derneği’nin 12 Mart’ta düzenlediği "Mobilitenin Yakın Geleceği" konulu konferansta elektrikli araçların otomotiv sektöründeki dönüştürücü gücü dünyadan çarpıcı örneklerle ele alındı.

 • Perakende Sektörü Teknolojiyle Dönüşüyor

  Geleneksel perakendeciler, en kısa zamanda önceliklerini belirlemeli ve e-ticareti sistemlerine entegre etmenin yeni yollarını bulmalı. Mevcut eğilimlerden biri, alanı küçülterek fiziksel mağazayı showrooma dönüştürmek. Bu sayede sadece ürün göstermek yerine markayı rakiplerinden ayıran eşsiz deneyimler sunmak adına yeni alanlar yaratılabilir.

 • 16

  Tıpta yapay zekâ ve dijital dönüşüm neleri değiştiriyor?

  Sağlık hizmetleri günden güne daha odaklı ve kişiselleştirilmiş bir hasta bakımını merkeze alarak gelişiyor. Kişiselleştirilmiş sağlık alanında yeni teknolojiler, teşhis ve tedavide yol gösterici oluyor. Bu süreç ilerledikçe de tıpta yapay zekâ kullanımı, doktorların en büyük yardımcısı olacak.

 • Dijital Ortamda Daha Etkin İletişim İçin Öneriler

  Dijital ortamlarda iletişim kurma konusunda çoğumuzun bir hayli acemi olduğunu söylersek yanlış olmaz. Ancak birçok şey gibi bu da pekâlâ öğrenilebilir ve geliştirilebilir bir beceri.

 • 28

  Robot Sophia tekrar Türkiye’de

  Makyaj yaptırıyor, konuşuyor, sıkıldığını belli ediyor. O, insansı robot Sophia. Son zamanların en çok konuşulan robotu. Öyle ki Suudi Arabistan, Sophia'ya vatandaşlık bile verdi. İşte o yapay zeka ürünü Sophia, bir kez daha İstanbul'a geldi. Gençlere teknoloji, biliminin önemini anlattı.

 • 40

  İki firma yerli sürücüsüz araç geliştirdi

  FEV Türkiye ve KODECO isimli iki teknoloji firması, yerli otonom (sürücüsüz) araç geliştirdi. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ARI Teknokent'te testlerine başlanan ve 'Otomod' adı verilen araç hakkında konuşan KODECO Genel Müdürü Kerem Odabaşı, "Projemizin önemli aşaması olan test prototipimizi çıkarmayı başardık. Bu test aracı dijital sürüş kontrolü ve otonom özelliklerin yol sürüş denemeleriyle beraber geliştirilmesi için üretildi. Dolayısıyla ergonomi ve görsellik gibi özellikler sonraki prototipe saklandı" dedi.

 • 32

  Alman devleri sürücüsüz otomobil için birleşiyor

  İki şirket, gelecekte hareketlilikte kilit rol oynayacak teknolojileri geliştirmek için birlikte çalışacak ve beş yıl içinde otomobiller için bu ileri seviyede teknolojileri üretmeyi hedefleyecek

 • 20

  Robot Haberciliğin Yükselişi

  Makinalar tarafından üretilen haberler yükselişte. Muhabirler ve editörler şimdiden işten çıkarmaların sebebi olarak robot haberciliği sorumlu tutmaya başladı. Bloomberg bazı haberler için makina haberciliği kullanan şirketlerden birisi.