• 497

  Dijital çağın öğretmenleri nasıl olmalı?

  Her gün öğretmenlerden, geçmişe göre uyarlanmış tek tip bir öğrenme modeli kullanarak çocuklarımızı eğitmenlerini bekliyoruz. Peki dijital çağın öğretmenleri nasıl olmalı?

 • 280

  Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Yapay zekâ eğitiminde dünya lideri olacağız

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapay zekâ stratejisini tamamlamak üzere olduğunu, taslak metnin yakında kamuoyuna açıklanacağını belirten Ziya Selçuk, "Önümüzdeki 20 yılı düşünüyoruz. Yapay zekâ eğitiminde dünya lideri olacağız. Yapay zekâ ile yapay zekâ çağı için insan odaklı nesiller yetiştireceğiz" dedi.

 • 273

  Robot Sophia tekrar Türkiye’de

  Makyaj yaptırıyor, konuşuyor, sıkıldığını belli ediyor. O, insansı robot Sophia. Son zamanların en çok konuşulan robotu. Öyle ki Suudi Arabistan, Sophia'ya vatandaşlık bile verdi. İşte o yapay zeka ürünü Sophia, bir kez daha İstanbul'a geldi. Gençlere teknoloji, biliminin önemini anlattı.

 • 283

  Üniversitelerde dijital dönüşüm başladı

  Türk yükseköğretim tarihinde bir ilki oluşturacak ‘Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi’, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde düzenlenen törenle başlatıldı. Projeyle üniversitelerde artık öğretim üyeleri ile öğrenciler, ‘LMS’ ağı üzerinden interaktif iletişime geçerek derslerini ve projelerini yüz yüze eğitimin yanında dijital ortamda da sürdürecek.

 • 281

  BTSO Mesleki Eğitimde Seferberlik Başlattı

  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı işbirliği protokolüyle mesleki ve teknik eğitimde seferberlik başlattı.

 • 294

  Finlandiya ‘mutlu’ öğrencinin peşinde

  Bir üniversite düşünün, öğrencinin refahını, mutluluğunu takip etsin ve akademik başarısını arttırmak için yöntemler geliştirmenin peşini hiç bırakmasın. Finlandiya’daki Aalto Üniversitesi’nin hayata geçirdiği ‘AllWell’ projesi bunu hedefliyor. Proje ekibi direktörlerinden Mikko Inkinen anlatıyor.

 • 372

  Blockchain Destekli Eğitim Startupları Haritası

  Cihan Kaplan Medium'da yayınladığı yazısında blockchain tabanlı eğitim startuplarını paylaştı.

 • 588

  Çin’den öğrencilere çipli takip

  İnternet ve sosyal medyanın özgür kullanımı konusunda karnesi pek parlak olmayan Çin, öğrencilere çipli takip sistemini uygulamaya başladı.

 • 354

  Bursalı Öğrenciler Robot Yarışmasında Dünya Üçüncüsü Oldu

  Bursa BenMaker Robot Takımı, geçtiğimiz Mayıs ayında, Dünyada birçok ülkede düzenlenen MAKE X Robot Yarışmasının Türkiye ayağına katılım göstererek elde ettiği başarı ile Çin’in Guangzhou şehrinde gerçekleşen MAKE X Dünya Robot Yarışmasında ülkemizi temsil etmeye hak kazandı. İlk tur yarışlarını başarı ile tamamlayarak final müsabakalarına katılmaya hak kazanan Bursa BenMaker ve Adana Vakıfbank Ortaokulu X-SUN robot takımları finalde kurduğu başarılı ittifak ile yarışmayı Dünya üçüncüsü olarak tamamladı.

 • 332

  BİSİAD, “Eğiticilerin Eğitimi” projesine destek verecek

  Bilişim Sektörü İş Adamları ve Profesyonelleri Derneği (BİSAD), Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'yle iş birliğine giderek Bursa’da bulunan Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları’nda görev yapan Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine eğitim verecek.