• 41

  Özel Bursa Kültür Okulları’ndan ‘Robolution’18 Robot Festivali’

  Elektronik, mekanik, robotik kodlama ve yazılım geliştirme alanında Türkiye genelinde önemli üniversitelerin de katıldığı birçok yarışmada kentimiz adına ciddi başarılara imza atan Özel Bursa Kültür Okulları, ulusal ölçekte bir robot festivalini (ROBOLUTION’18) hayata geçiriyor.

 • 37

  200 Üniversiteden 600 Online Ücretsiz Ders

  Henüz duymadıysanız, dünyadaki üniversiteler kurslarını çevrimiçi olarak ücretsiz (veya en azından kısmen ücretsiz) sunuyor. Bu kurslara topluca MOOC veya Massive Open Online Courses adı verilir. Son altı yılda 800’e yakın üniversite, 8.000’den fazla MOOC yarattı.

 • 63

  Eğitim sektöründe dijital dönüşüm veri merkezlerinden geçiyor

  Kurumlar artan rekabet karşısında daha iyi hizmet vermek için BT altyapılarını yeniden şekillendiriyor.

 • 112

  Finlandiya’da robot öğretmen ders başı yaptı

  Bir ilköğretim okulunda başlanan pilot uygulama kapsamında görev alan minik robotlar, yabancı dil ve matematik eğitiminde öğrencilere ve öğretmenlere yardımcı oluyor.

 • 106

  Araştırma: Öğrenciler Ekranlardan Değil, Kitaplardan Daha İyi Öğreniyor

  Günümüz öğrencileri kendilerini “dijital yerliler” olarak görüyorlar. Akıllı telefon, tablet ve e-kitap okuyucular gibi teknolojilerle çevrili bir dünyada büyüyen ilk nesil onlar.

 • 251

  Özyeğin ve GE inovasyonda güçlerini birleştirdi

  Türkiye’de yerel inovasyonu güçlendirme hedefiyle çalışmalar yürüten GE, ‘yenilikçi ve girişimci, araştırma üniversitesi’ vizyonuyla yola çıkan Özyeğin Üniversitesi ile güçlerini birleştirerek Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü’ndeki ÖzÜ-X Binasında yerini aldı. “Birlikte inovasyon” anlayışına Türkiye’de öncülük edecek olan iki kurum, girişimcilik ekosisteminin ve müşteri odaklı inovasyonun gelişmesine katkı sağlamayı hedefliyor.

 • 249

  Yapay Zekâ Eğitimi Nasıl Dönüştürecek?

  Teknolojinin yarattığı dönüşüm, önceki kuşakları değişime zorlarken 1995 yılı sonrası doğan Z-kuşağı ve sonrasında doğan nesiller internetsiz ve mobilitenin olmadığı bir dünyayı tanımıyorlar. Bu nesilleri eğitirken hala aynı yöntemlerle eğitim yapıp, bir sınıfta bir veya birden fazla eğitmenle, farklı öğrenme kapasitesindeki ve eğilimindeki çocuklara aynı içeriği öğretmeye çalışmak ve onları değerlendirmek yeterli mi?

 • 295

  Öğrenen ve keşfeden nesiller için önemli adım

  Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Google.org ile işbirliği sayesinde 1 milyon çocuğu dijital çağa taşıyacak.

 • Çocuklar için kodlama: SQL komutu bilmeyen cahil sayılacak 3
  249

  Çocuklar için kodlama: SQL komutu bilmeyen cahil sayılacak

  ‘Dijital çağın dili’ kodlama artık birçok meslek için hayati önemde. Üstelik makinaların dilini dört yaşında okuma-yazma bilmeyen bir çocuk bile öğrenebiliyor. Peki çocukların kodlama öğrenmesi şart mı? Eğitime nereden ve nasıl başlanmalı? Uzmanlar yanıtladı.

 • Eğitim Sektöründe Tanıtımı Nasıl Yapmalı?
  216

  Eğitim Sektöründe Tanıtımı Nasıl Yapmalı?

  Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) her yıl açıkladığı örgün eğitim istatistikleri, özel ilkokul, ortaokul ve lise sayısı ile bu okullara yönlendirilen öğrenci sayısının dikkat çekici bir şekilde arttığını gösteriyor.

Araç çubuğuna atla