• 27

  Robot Sophia tekrar Türkiye’de

  Makyaj yaptırıyor, konuşuyor, sıkıldığını belli ediyor. O, insansı robot Sophia. Son zamanların en çok konuşulan robotu. Öyle ki Suudi Arabistan, Sophia'ya vatandaşlık bile verdi. İşte o yapay zeka ürünü Sophia, bir kez daha İstanbul'a geldi. Gençlere teknoloji, biliminin önemini anlattı.

 • 37

  Üniversitelerde dijital dönüşüm başladı

  Türk yükseköğretim tarihinde bir ilki oluşturacak ‘Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi’, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde düzenlenen törenle başlatıldı. Projeyle üniversitelerde artık öğretim üyeleri ile öğrenciler, ‘LMS’ ağı üzerinden interaktif iletişime geçerek derslerini ve projelerini yüz yüze eğitimin yanında dijital ortamda da sürdürecek.

 • 50

  BTSO Mesleki Eğitimde Seferberlik Başlattı

  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı işbirliği protokolüyle mesleki ve teknik eğitimde seferberlik başlattı.

 • 69

  Finlandiya ‘mutlu’ öğrencinin peşinde

  Bir üniversite düşünün, öğrencinin refahını, mutluluğunu takip etsin ve akademik başarısını arttırmak için yöntemler geliştirmenin peşini hiç bırakmasın. Finlandiya’daki Aalto Üniversitesi’nin hayata geçirdiği ‘AllWell’ projesi bunu hedefliyor. Proje ekibi direktörlerinden Mikko Inkinen anlatıyor.

 • 74

  Blockchain Destekli Eğitim Startupları Haritası

  Cihan Kaplan Medium'da yayınladığı yazısında blockchain tabanlı eğitim startuplarını paylaştı.

 • 131

  Çin’den öğrencilere çipli takip

  İnternet ve sosyal medyanın özgür kullanımı konusunda karnesi pek parlak olmayan Çin, öğrencilere çipli takip sistemini uygulamaya başladı.

 • 83

  Bursalı Öğrenciler Robot Yarışmasında Dünya Üçüncüsü Oldu

  Bursa BenMaker Robot Takımı, geçtiğimiz Mayıs ayında, Dünyada birçok ülkede düzenlenen MAKE X Robot Yarışmasının Türkiye ayağına katılım göstererek elde ettiği başarı ile Çin’in Guangzhou şehrinde gerçekleşen MAKE X Dünya Robot Yarışmasında ülkemizi temsil etmeye hak kazandı. İlk tur yarışlarını başarı ile tamamlayarak final müsabakalarına katılmaya hak kazanan Bursa BenMaker ve Adana Vakıfbank Ortaokulu X-SUN robot takımları finalde kurduğu başarılı ittifak ile yarışmayı Dünya üçüncüsü olarak tamamladı.

 • 83

  BİSİAD, “Eğiticilerin Eğitimi” projesine destek verecek

  Bilişim Sektörü İş Adamları ve Profesyonelleri Derneği (BİSAD), Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'yle iş birliğine giderek Bursa’da bulunan Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları’nda görev yapan Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine eğitim verecek.

 • 81

  Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel: Gelecekte okullar kapanabilir

  Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, dijital nesli nelerin beklediği ile ilgili önemli bilgiler paylaştı. Gelecekte okullar farklı yapılara evrileceğini ve hatta kapanabileceğini belirten Yücel, okulların misyonlarının ve mantığının değişeceğini belirtti. Bilgi çağında olduğumuzu ve bilgiye ulaşmanın çok kolay olduğunu dile getiren Yücel, okulların bilgiyi öğrencilere aktaran binalar olmaktan çıkacağını da sözlerine ekledi.

 • 118

  2050 Yılında Yaşayacak Bugünün Çocuklarına Ne Öğretmemiz Gerekiyor?

  Dünya tarihinde örneği görülmemiş hızda bir ivme ile gelişen teknoloji yeni devrimsel bir dünya yaratıyor. Bugünlerde doğan çocuklarımızın 2050 yılında ne gibi yeteneklere ihtiyacı olacağını; onları ne için hazırlamamız gerektiğini Sapiens ve Homo Deus gibi kitapların yazarı olan Yuval Noah Harari, 21. Yüzyıl için 21 ders isimli kitabında kaleme almış.