• 45

  Blockchain Destekli Eğitim Startupları Haritası

  Cihan Kaplan Medium'da yayınladığı yazısında blockchain tabanlı eğitim startuplarını paylaştı.

 • 50

  Çin’den öğrencilere çipli takip

  İnternet ve sosyal medyanın özgür kullanımı konusunda karnesi pek parlak olmayan Çin, öğrencilere çipli takip sistemini uygulamaya başladı.

 • 45

  Bursalı Öğrenciler Robot Yarışmasında Dünya Üçüncüsü Oldu

  Bursa BenMaker Robot Takımı, geçtiğimiz Mayıs ayında, Dünyada birçok ülkede düzenlenen MAKE X Robot Yarışmasının Türkiye ayağına katılım göstererek elde ettiği başarı ile Çin’in Guangzhou şehrinde gerçekleşen MAKE X Dünya Robot Yarışmasında ülkemizi temsil etmeye hak kazandı. İlk tur yarışlarını başarı ile tamamlayarak final müsabakalarına katılmaya hak kazanan Bursa BenMaker ve Adana Vakıfbank Ortaokulu X-SUN robot takımları finalde kurduğu başarılı ittifak ile yarışmayı Dünya üçüncüsü olarak tamamladı.

 • 52

  BİSİAD, “Eğiticilerin Eğitimi” projesine destek verecek

  Bilişim Sektörü İş Adamları ve Profesyonelleri Derneği (BİSAD), Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'yle iş birliğine giderek Bursa’da bulunan Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları’nda görev yapan Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine eğitim verecek.

 • 56

  Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel: Gelecekte okullar kapanabilir

  Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, dijital nesli nelerin beklediği ile ilgili önemli bilgiler paylaştı. Gelecekte okullar farklı yapılara evrileceğini ve hatta kapanabileceğini belirten Yücel, okulların misyonlarının ve mantığının değişeceğini belirtti. Bilgi çağında olduğumuzu ve bilgiye ulaşmanın çok kolay olduğunu dile getiren Yücel, okulların bilgiyi öğrencilere aktaran binalar olmaktan çıkacağını da sözlerine ekledi.

 • 91

  2050 Yılında Yaşayacak Bugünün Çocuklarına Ne Öğretmemiz Gerekiyor?

  Dünya tarihinde örneği görülmemiş hızda bir ivme ile gelişen teknoloji yeni devrimsel bir dünya yaratıyor. Bugünlerde doğan çocuklarımızın 2050 yılında ne gibi yeteneklere ihtiyacı olacağını; onları ne için hazırlamamız gerektiğini Sapiens ve Homo Deus gibi kitapların yazarı olan Yuval Noah Harari, 21. Yüzyıl için 21 ders isimli kitabında kaleme almış.

 • 85

  Geleceğin izinde

  Japonya, önümüzdeki yıllarda İngilizce konuşan yapay zekalı robotları sınıflara yerleştirerek kullanmayı düşünüyor.

 • 129

  Geleceğin Meslekleri

  Üniversite tercihleri yapıldı. Öğrenciler ve aileler sınav sonuçlarına göre, hayallerine göre, kazancına göre hatta şehirlere göre üniversite ve bölüm tercihlerini yaptılar. Peki, geleceğini seçecek gençlerimizi her an değişen endüstri dünyasında hangi meslekler bekliyor?

 • 95

  Hollanda’da okullara yerleştirme yapay zekaya emanet

  Çocukların okullara yerleştirilmesiyle ilgili sorunlara çözüm arayan Hollanda, pilot uygulama başlattı. İlkokullara yerleştirme işlemi için yapay zekayı devreye alan sistemde, çocukların geleceği için en uygun seçimi algoritmalar yapıyor. Uygulama, ‘yapay zeka’nın güvenilirliğini de test ediyor.

 • 95

  Gelecekte eğitim

  Eğitim nedir? Bu soru üzerine hiç düşünüyor muyuz? Asırlar önce yaşamış atalarımız da, henüz ayılmamış çocuklarını eğitim görmesi için bir yerlere gönderiyorlar mıydı? Peki bizim atası olacağımız gelecek nesiller, şimdiki gibi bir eğitim sisteminde mi yetişecekler?