• Alibaba, 85 saniye 1 milyar dolarlık gelir elde etti

  Çin’in en büyük alışveriş sitelerinden biri olan Alibaba, Dünya Bekarlar Günü satışlarının başlamasıyla ilk 85 saniyede 1 milyar dolarlık gelir elde ettiğini duyurdu.

 • A101 e-ticaret mağazasını kullanıma sundu

  7000’ den fazla mağazası bulunan A101, online.a101.com.tr adresiyle e-ticaret mağazısını açtı.

 • Jack Ma: Dünya Ticaretinin Geleceği Küçük İşletmeler ve e-Ticarette

  Jack Ma, "Önümüzdeki 30 yıl içinde küçük işletmelerin yüzde 80’i küreselleşmeden faydalanacak. 2030’da iş dünyasının yüzde 85’inden fazlası e-ticaret ağının bir parçası haline gelecek. Ticaretin yüzde doksan dokuzu çevrimiçi olacak ve ticaretin yüzde birinden daha azı çevrimdışı kalacak" dedi.

 • Amazon’un 2021 hedefi

  Dünyanın en büyük online perakendecisi Amazon, 2021'e kadar 3 bin kasiyersiz mağaza açmayı hedefliyor.

 • Amazon Türkiye resmen açıldı

  E-ticaret devi Amazon bugünden itibaren resmen Türkiye pazarına girdi. Amazon.com.tr adresine girenler uzunca bir mesajla karşılaşıyor ve alışveriş yapabiliyor.

 • Çin’de QR kod devrimi ve e-ticaret alanında Türkiye için yeni fırsatlar

  2020 yılında ise Çin'in dünya e-ticaret hacminin %60'ını ulaşması bekleniyor. Çin'deki bu e-ticaret hacminin önemli bölümünü e-ticaret devi Alibaba, Jingdong gibi gruplar gerçekleştiriyor. e-ticaretin bu denli hızlı büyümesinde, Çin'in akıllı telefonlara çok kolay adapte olması ve özellikle karekod (QR) ile ödeme sistemleri belirleyici olmuştur.

 • Ziylan, Rus Yandex’in ilk yabancı iş ortağı oluyor

  Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin eski başkanı Mehmet Büyükekşi’nin ortak olduğu Ziylan Grup, Yandex.market’te sahibi olduğu markaları satacak. Ekim ayında devreye girecek olan anlaşmayla Ziylan Grup’a ait Polaris, Flo, Kinetix, Lumberjack, Butigo, Sport in Street ve Dockers by Gerli adlı markalar Rus piyasasına e-ticaret ile girecek.

 • Amazon Türkiye’nin açılışı ertelendi

  Türkiye ile ABD arasında yaşanan gerginlik ABD kökenli Amazon'un Türkiye ofisinin açılışını da etkiledi. Amazon Türkiye, 28 Ağustos'ta başlamayı planladığı operasyonunu Eylül sonu ya da Ekim başına erteledi.

 • KOBİ’ler ancak e-ticaret ile büyüyecek

  Türkiye’deki yerli üreticiler için e-ticaret dönüşümünü hızlandırmamız gerekiyor. Bunu yapmak için de doğru bir e-ticaret dönüşüm stratejisine ihtiyacımız var.

 • 118

  Alibaba, Trendyol’a 728 milyon dolar ödedi

  Alibaba’nın aldığı Trendyol, ilk milyar dolarlık değere yaklaşan belki de ulaşan Türk teknoloji şirketi oldu. Böylece Trendyol satışı, Yemeksepeti operasyonunu da geride bıraktı. Bilindiği üzere 2015’te gerçekleşen bu işlemle Yemeksepeti'nin tamamı, dünyanın en büyük online yemek sipariş platformu Delivery Hero’ya 589 milyon dolar değerleme üzerinden satılmıştı.