• Amazon’un 2021 hedefi

  Dünyanın en büyük online perakendecisi Amazon, 2021'e kadar 3 bin kasiyersiz mağaza açmayı hedefliyor.

 • Amazon Türkiye resmen açıldı

  E-ticaret devi Amazon bugünden itibaren resmen Türkiye pazarına girdi. Amazon.com.tr adresine girenler uzunca bir mesajla karşılaşıyor ve alışveriş yapabiliyor.

 • Çin’de QR kod devrimi ve e-ticaret alanında Türkiye için yeni fırsatlar

  2020 yılında ise Çin'in dünya e-ticaret hacminin %60'ını ulaşması bekleniyor. Çin'deki bu e-ticaret hacminin önemli bölümünü e-ticaret devi Alibaba, Jingdong gibi gruplar gerçekleştiriyor. e-ticaretin bu denli hızlı büyümesinde, Çin'in akıllı telefonlara çok kolay adapte olması ve özellikle karekod (QR) ile ödeme sistemleri belirleyici olmuştur.

 • Ziylan, Rus Yandex’in ilk yabancı iş ortağı oluyor

  Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin eski başkanı Mehmet Büyükekşi’nin ortak olduğu Ziylan Grup, Yandex.market’te sahibi olduğu markaları satacak. Ekim ayında devreye girecek olan anlaşmayla Ziylan Grup’a ait Polaris, Flo, Kinetix, Lumberjack, Butigo, Sport in Street ve Dockers by Gerli adlı markalar Rus piyasasına e-ticaret ile girecek.

 • Amazon Türkiye’nin açılışı ertelendi

  Türkiye ile ABD arasında yaşanan gerginlik ABD kökenli Amazon'un Türkiye ofisinin açılışını da etkiledi. Amazon Türkiye, 28 Ağustos'ta başlamayı planladığı operasyonunu Eylül sonu ya da Ekim başına erteledi.

 • KOBİ’ler ancak e-ticaret ile büyüyecek

  Türkiye’deki yerli üreticiler için e-ticaret dönüşümünü hızlandırmamız gerekiyor. Bunu yapmak için de doğru bir e-ticaret dönüşüm stratejisine ihtiyacımız var.

 • Alibaba, Trendyol’a 728 milyon dolar ödedi

  Alibaba’nın aldığı Trendyol, ilk milyar dolarlık değere yaklaşan belki de ulaşan Türk teknoloji şirketi oldu. Böylece Trendyol satışı, Yemeksepeti operasyonunu da geride bıraktı. Bilindiği üzere 2015’te gerçekleşen bu işlemle Yemeksepeti'nin tamamı, dünyanın en büyük online yemek sipariş platformu Delivery Hero’ya 589 milyon dolar değerleme üzerinden satılmıştı.

 • Girişimcilerin yolu ‘online’

  Pek çok girişimci ticaret hayatına başlarken, yatırımlarının karşılığını alıp alamayacağı endişesini yaşıyor. Online ticaret kapısı ise, yeni girişimciler ve KOBİ’ler için cazip fırsatlar sunuyor. Girişimlerin yolu, her yıl büyüyen ve genişleyen küresel online ticarette daha da açılıyor.

 • Çinli dev, Trendyol’a ortak oluyor

  Alibaba, Türk e-ticaret platformu Trendyol’a yatırım yapma kararı aldı. Yapılacak yatırımın Türkiye’de bugüne kadarki en büyük internet yatırımı olacağı ifade ediliyor.

 • 146

  Amazon Artık Toplantılarda PowerPoint Sunumu Kullanmayacak

  Online ticaret devi Amazon, kurumsal şirket kültüründe eşi görülmemiş bir karar alarak çalışanlarının toplantı sırasında PowerPoint sunumu yapmalarını yasakladı. Klasik sunum yöntemlerinin eleştirel düşünceyi ve yaratıcılığı baltaladığını düşünen CEO Jeff Bezos, Amazon çalışanlarından fikirlerini yazıya dökerek ifade etmelerini istiyor.